במשך 3 שעות ישבו מכונסים חברי הקבינט ודנו בתוכנית לסיפוח מעלה אדומים • הישיבה כונסה בעקבות לחצים מצד השר בנט שבסופו של דבר נכנע ותמך בדחיית ההצבעה כפי שדרש נתניהו - הנימוק: "הודעת רה"מ על קידום תוכניות בניה חדשים במזרח י-ם"

רבים תהו מה הביא את חברי הבית היהודי שדיברו בנחרצות על התעקשותם להעברתו של 'חוק הסיפוח' בוועדת שרים, כבר היום למרות התנגדות ראש הממשלה.
אלא שכמו במקרים רבים אחרים, בסופו של יום עמדתו של רה"מ היא זו שנצחה וההצבעה על קידום החוק נדחה עד לאחר מועד פגישת נתניהו עם טראמפ הצפוי להתקיים בחודש הבא.

הערב מתברר כי מה שעמד מאחורי השינוי בעמדת 'הבית היהודי' הוא העובדה כי במהלך ישיבת הקבינט הציג נתניהו את חזונו לקראת החודשים הבאים.

במהלך ישיבת הקבינט אמר נתניהו לשרים, כי בכוונתו להכריז בקרוב על הפשרת הבניה וקידום תוכניות תב"ע באזורים רבים, בהם שכונות מזרח ירושלים, בוועדות התכנון המקומיות והמחוזיות, לדברי גורמים שנכחו בישיבה, דבריו אלו של רה"מ הם שהביאו את בנט ושות' להסכים לדחיית ההצבעה בענין סיפוח מעלה אדומים שאליו התנגדו אך קודם לכן.

יצויין, כי חברי הקבינט דנו במשך כ-3 שעות בתוכנית לסיפוח למעלה אדומים, שעלתה לדיון לפי דרישתו של בנט, אך לבסוף הוחלט פה אחד על דחיית ההצעה להצבעה במועד אחר.

כזכור, מוקדם יותר היום, במהלך ישיבת סיעת הליכוד אמר התייחס רה"מ למו"מ עתידי ואמר, כי הוא אינו מוכן להקמת מדינה פלסטינית עצמאית לחלוטין. "מה שאני מוכן לתת לפלסטינים זה לא בדיוק מדינה עם כל הסמכויות, אלא מדינה מינוס ולכן הפלסטינים לא מסכימים", גילה רה"מ.

נתניהו נדרש לנושא לאחר ששר המדע אופיר אקוניס הבהיר, כי בניגוד אליו הוא מתנגד לפתרון שתי המדינות – וכי זו עמדת הליכוד. אלא שרה"מ לא נותר חייב וטען כי אקוניס כלל אינו מבין את עמדתו בנושא הקמת מדינה פלסטינית. "אם היית שומע בפירוט מה עמדתי אז לא בטוח שהיית מתנגד לה".