שר הביטחון לשעבר מוטרד מאוד מהממצאים הלא מחמיאים בעניינו בדו"ח המבקר על 'צוק איתן' ויוצא במתקפה חסרת תקדים על יו"ר 'הבית היהודי' שמסתמן בדו"ח כמבוגר האחראי • בין היתר מאשים יעלון את בנט ב"מסע הדלפות חסר אחריות וילדותי"

בימים האחרונים מתבטא שר החינוך, נפתלי בנט, רבות על דו"ח המבקר בענין 'צוק איתן'. אמנם הדוח"ח טרם פורסם, אך חלקים ממנו כבר נחשפו והוא עתיד להתפרסם במלואו בשבועות הקרובים. המרוויח היחידי מהדו"ח הוא השר נפתלי בנט שמסתמן שם כגורם היחיד מתוך הממשלה שזיהה את איום המנהרות מבעוד מועד ודרש לפעול בהתאם.

מנגד, רה"מ נתניהו, שר הביטחון לשעבר יעלון והרמטכ"ל לשעבר גנץ, סופגים בדו"ח ביקורת קטלנית.

הבוקר מפרסם יעלון הודעה חסרת תקדים בחריפותה כנגד בנט בה הוא מאשים אותו ב"מסע הדלפות חסר אחריות וילדותי מדיוני הקבינט, בימים שלפני מערכת צוק איתן".

"הדלפות שכאלה מהוות סיכון ביטחוני ממשי למדינת ישראל. האויבים שלנו קוראים את אותם העיתונים שאנחנו קוראים, עוקבים אחרי אותו הטוויטר וקוראים את אותו הפייסבוק. לא קשה להניח מי עשה זאת, אבל אם יש שר הדלפות במדינת ישראל, נראה שטובת המדינה בוודאי שלא לנגד עיניו. רק טובתו האישית. מבחינתי, מדובר במחדל של ממש. שר ההדלפות העלום רוצה שישראל תיראה חלשה, מושפלת, בזמן שהחיילים הגיבורים שלנו חירפו את נפשם כדי להגן על המולדת", כותב יעלון.

דו"ח המבקר: נתניהו, יעלון וגנץ על הכוונת של בנט • צפו

הוא מוסיף: "אתם מבינים? צה"ל חלש מוציא אותו "גיבור של ממש", בזמן שהוא רוקד על הדם של יקירינו כדי להיראות טוב יותר. חברים, דיוני קבינט לא אמורים להתנהל כמו סימולציה בסוף קורס מ״כים. לצערי, מישהו מחברי הקבינט עדיין לא הפנים זאת. אני לא רוצה להיכנס להשוואות על רקורד ביטחוני, אבל אני יכול לומר בביטחון שלאורך כל שנותיי, טובת המדינה, ולא פופוליזם, היא זו שעמדה לנגד עיניי. אל תשכחו מי עובד בשבילכם, ומי עובד כדי לפאר את עצמו".

לדבריו, "אם זה לא ברור, אני אזכיר: חמאס נכנע להפסקת האש בתנאים שלנו. טפטופי הרקטות פסקו, ולתושבי הדרום היקרים יש שקט כבר שנתיים וחצי. אפשר תמיד להדליף חצאי אמירות, אבל אמת יש רק אחת".