מסבך את נתניהו? מילצ'ן חשף בפני החוקרים את "תעשיית המתנות"

מתנות בשווי מאות אלפי שקלים "במתכונת קבועה" וע"פ דרישת הזוג נתניהו: עדותו של המיליארדר ב'תיק 1000' נחשפת • דיווח: במשטרה מתגבשת תשתית לכתב אישום - גם בעבירת שוחד • נתניהו: "מטרת ההדלפות - להכפיש ולבצע הפיכה שלטונית"

נתניהו מסתבך? במסגרת עדותו של איש העסקים ארנון מילצ'ן ב'תיק 1000' הוא מסר לחוקרים כי לא מדובר היה בתחלופת מתנות חברית, אלא ב"שינוע" מתנות של ממש, דרך קבע – כך נחשף בערוץ 2.

ע"פ הדיווח, מילצ'ן טען כי המתנות ניתנו במשך תקופה ארוכה ורציפה, כשהענקת המתנות החלה ביחסי חברות ונמשכה ב"מתכונת ייחודית" רק לבני הזוג נתניהו. "המתנות ניתנו על פי דרישה ספציפית ומפורטת – ומדובר במתנות בסכומים של מאות אלפי שקלים", נאמר בדיווח.

מילצ'ן הדגיש בעדותו כי "גם אם זה מוזר או מעורר אי נוחות, המתנות ניתנו כחלק ממערכת יחסים חברית עם בני הזוג נתניהו – וכי לא הייתה לי ציפייה לקבל דבר בתמורה…אין לי אינטרס עסקי בישראל".

למרות זאת, העיתונאי אמנון אברמוביץ' מדווח כי במשטרה מתגבשת נגד נתניהו תשתית ראייתית הנוגעת לשתי עבירות – גם קבלת טובות הנאה בהקשר של לקיחת שוחד וגם בהקשר של הפרת אמונים.

בנוסף נטען כי 4 אנשי עסקים נוספים חשודים שפעלו באופן דומה והעניקו מתנות לראיית רה"מ ולבנו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "אנחנו עדים לשיטפון של הדלפות שקריות ומגמתיות שמטרתן להכפיש את ראש הממשלה ומשפחתו ולבצע הפיכה שלטונית לא בקלפי. בניגוד לנטען בהדלפה השקרית ששידרתם, מעולם לא הייתה אספקה קבועה של שום דבר ולא היו תכתיבים או דרישה מצדה של משפחת נתניהו. מה שכן היה זה מתנות הדדיות בין חברים טובים. הסיפור על מסעדת 'מול ים' לא היה ולא נברא. ואגב, מי שקבע את משך החקירות זו לא לשכת ראש הממשלה אלא אך ורק המשטרה".

בתמונה: מילצ'ן (במרכז) עם נתניהו ופרס. צילום: פלאש 90

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

עננה פלילית ומהלומה ביטחונית: נתניהו יוצא לקרב על עתידו הפוליטי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *