המערכת הפוליטית מגיבה לפרסומים האחרונים בעניינו של נתניהו • הרצוג: "נתניהו הגיע לסוף דרכו הפוליטית" • גלאון: "זו לא נהנתנות, מדובר בשוחד" • . לפיד: "יש משטרה ויש יועץ משפטי לממשלה והם יחקרו ויגיעו למסקנות. אני לא מוכן להיות שופט ותליין"

תגובות חריפות באופוזיציה לפרסומים האחרונים בעניינו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו: יו"ר 'המחנה הציוני', יצחק הרצוג פנה לרה"מ ואמר: "למרות היריבות הפוליטית המרה וחילוקי הדעות בינינו במרבית התחומים, אתה פטריוט ישראלי שעשה רבות למען העם והמדינה. העובדות שנחשפות בחודשים האחרונים מובילות לסוף דרכך הפוליטית".

הרצוג המשיך באותו קו והוסיף: "עשה את המעשה הראוי כמו שיצחק רבין עשה בזמנו על זוטי דברים. אל תגרור מדינה שלמה לחודשים רבים נוספים של מבוכה, מחלוקת פנימית ובושה בינלאומית. התפטרותך כעת תהיה מעשה ראוי, מכובד ופטריוטי שיעמוד לזכותך…אין אדם שאין לו תחליף ואני משוכנע שתנועתך תדע להעמיד בראשה אדם ראוי".

תקיפה ממנו היתה יו"ר מרצ, זהבה גלאון, שהצהירה: "מאחר ונתניהו לא דיווח בעבר על המתנות היחודיות שקיבל ממילצ'ן בשווי מאות אלפי שקלים, שניתנו לפי דרישות ספציפיות ומפורטות של נתניהו, עם תזכורות תקופתיות לחדש את המלאי, ומאחר והוא טען, שאין שום בעיה לקבל מתנות מחברים, ואין כאן שום ניגוד עניינים, הגיע הזמן שנתניהו יחשוף בדיוק מי האנשים שהוא קיבל מהם מתנות, מתי וכמה.

זו לא נהנתנות, זה שוחד. בכל פעם, שבליכוד ינסו למכור לכם שהסיגרים והשמפניות זו 'רק נהנתנות', זכרו, שראש הממשלה קיבל מתנות במאות אלפי שקלים, בדרישה, מטייקון, שהוא אחראי ישיר על עסקיו". לכל החלטה שלו כשר התקשורת הייתה יכולה להיות השפעה אדירה על העסקים של מילצ'ן, ולא רק שנתניהו התעקש להישאר שר התקשורת – הוא מעולם לא דיווח על ניגוד עניינים".

מי שכרגיל שמר על איפוק יחסי הוא יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד, שאמר: "המשטרה צריכה להחליט אם היא ממליצה להגיש כתב אישום והיועץ המשפטי צריך להחליט אם הוא מגיש כתב אישום. יש משטרה ויש יועץ משפטי לממשלה והם יחקרו ויגיעו למסקנות ואם יוגש כתב אישום, עד אז אני לא מוכן להיות שופט, חבר מושבעים ותליין".

מסבך את נתניהו? מילצ'ן חשף בפני החוקרים את "תעשיית המתנות"