בצל ההכרעה המתקרבת בפרשת המתנות ובפרשת מוזס-נתניהו, נרשמות התפתחויות בעייתיות במחינתו של רה"מ גם בפרשת הצוללות: שר הביטחון לשעבר טען בעדותו במשטרה כי לנתניהו היתה מעורבות ישירה ופעילה למען 'טיסנקרופ' אותה ייצג מקורבו עו"ד שמרון

צרות בצרורות: שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, העיד במשטרה בתיק 3000 המוכר יותר בשמו 'פרשת הצוללות'. בערוץ 2 נחשף כי יעלון קושר ישירות את ראש הממשלה בנימין נתניהו לכמה נושאים שנבדקים כעת בידי המשטרה, ויתכן שעדותו של יעלון תהיה אחת הסיבות להפיכת הבדיקה בתיק לחקירה פלילית מלאה.

ע"פ הדיווח, השר לשעבר יעלון התייחס בעדותו למעורבות ישירה ופעילה של נתניהו בביטול המכרז הבינלאומי לרכישת ספינות מגן והתאמתו לתאגיד הגרמני טיסנקורפ, שנציגיו בישראל הם פרקליטו של נתניהו דוד שמרון ואיש העסקים מיקי גנור.

עוד דווח כי יעלון גם העביר לחוקרים מידע מפורט על המגעים שניהל נתניהו עם גורמי ממשל בגרמניה, הן לרכישת 3 צוללות חדשות והן לרכישת ספינות לחימה נגד צוללות, כשכל המגעים האלה נעשו לטענת יעלון מבלי לשתף את גורמי מערכת הביטחון. גורמים שבקיאים בחקירה אומרים שהרושם שמתקבל מעדותו של יעלון הוא שניסה להראות לחוקרי המשטרה שנתניהו פעל בנושאים האלה ממניעים לא כשרים.

מוקדם יותר נחשפו פרטים חדשים מעדותו של ארנון מילצ'ן בפרשת המתנות. מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לדיווחים השונים: "אנחנו עדים לשיטפון של הדלפות שקריות ומגמתיות שמטרתן להכפיש את ראש הממשלה ומשפחתו ולבצע הפיכה שלטונית לא בקלפי. בניגוד לנטען בהדלפה השקרית ששידרתם, מעולם לא הייתה אספקה קבועה של שום דבר ולא היו תכתיבים או דרישה מצדה של משפחת נתניהו. מה שכן היה זה מתנות הדדיות בין חברים טובים. הסיפור על מסעדת 'מול ים' לא היה ולא נברא. ואגב, מי שקבע את משך החקירות זו לא לשכת ראש הממשלה אלא אך ורק המשטרה".

הרצוג לנתניהו: "אתה פטריוט, אבל הגיע הזמן שתתפטר"

מסבך את נתניהו? מילצ'ן חשף בפני החוקרים את "תעשיית המתנות"