הועדה החליטה: הדו"ח על 'צוק איתן' יפורסם – ללא חומרים רגישים

ועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה החליטה פה אחד לאשר לפרסם את דוח מבקר המדינה על מבצע צוק איתן • מהדו"ח יצונזרו קטעים שיכולים לפגוע בביטחון המדינה • "זהו רגע חשוב לעם ישראל בכלל ולמשפחות השכולות בפרט"

ועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה החליטה פה אחד לאשר את פרסום דוח מבקר מדינה שבדק את תפקוד הקבינט המדיני ביטחוני במהלך מבצע צוק איתן.

ח"כ מירב בן ארי(כולנו), חברה בוועדת המשנה של הוועדה לביקורת המדינה, מסרה: "אני שמחה שהייתי לראשונה מהקואליציה, שהצהירה על התמיכה בפרסום מסקנות צוק איתן. זהו רגע חשוב לעם ישראל בכלל ולמשפחות השכולות בפרט.

יש לנו אחריות כנציגי ציבור לפעול בצורה מקצועית ועניינית ולפרסם את מסקנות דו"ח מבקר המדינה. כעת וכאשר כל גופי הביטחון גם תמכו בפרסום הדוח לא נותרה סיבה להשאירו חסוי ולכן הצבענו היום פה אחד בוועדה.
אני מקווה שמסקנות הדוח יילמדו והלקחים יופקו גם לגבי תפקוד הקבינט בכל אירוע צבאי עתידי אחר".

דו"ח המבקר: נתניהו, יעלון וגנץ על הכוונת של בנט • צפו

כפי שדיווחנו בעבר, המרוויח היחידי מהדו"ח הוא השר נפתלי בנט שמסתמן שם כגורם היחיד מתוך הממשלה שזיהה את איום המנהרות מבעוד מועד ודרש לפעול בהתאם.

מנגד, רה"מ נתניהו, שר הביטחון לשעבר יעלון והרמטכ"ל לשעבר גנץ, סופגים בדו"ח ביקורת קטלנית.

ביום חמישי האחרון פרסם יעלון הודעה חסרת תקדים בחריפותה כנגד בנט בה הוא מאשים אותו ב"מסע הדלפות חסר אחריות וילדותי מדיוני הקבינט, בימים שלפני מערכת צוק איתן".

"הדלפות שכאלה מהוות סיכון ביטחוני ממשי למדינת ישראל. האויבים שלנו קוראים את אותם העיתונים שאנחנו קוראים, עוקבים אחרי אותו הטוויטר וקוראים את אותו הפייסבוק. לא קשה להניח מי עשה זאת, אבל אם יש שר הדלפות במדינת ישראל, נראה שטובת המדינה בוודאי שלא לנגד עיניו. רק טובתו האישית. מבחינתי, מדובר במחדל של ממש. שר ההדלפות העלום רוצה שישראל תיראה חלשה, מושפלת, בזמן שהחיילים הגיבורים שלנו חירפו את נפשם כדי להגן על המולדת", כותב יעלון.

הוא מוסיף: "אתם מבינים? צה"ל חלש מוציא אותו "גיבור של ממש", בזמן שהוא רוקד על הדם של יקירינו כדי להיראות טוב יותר. חברים, דיוני קבינט לא אמורים להתנהל כמו סימולציה בסוף קורס מ״כים. לצערי, מישהו מחברי הקבינט עדיין לא הפנים זאת. אני לא רוצה להיכנס להשוואות על רקורד ביטחוני, אבל אני יכול לומר בביטחון שלאורך כל שנותיי, טובת המדינה, ולא פופוליזם, היא זו שעמדה לנגד עיניי. אל תשכחו מי עובד בשבילכם, ומי עובד כדי לפאר את עצמו".

לדבריו, "אם זה לא ברור, אני אזכיר: חמאס נכנע להפסקת האש בתנאים שלנו. טפטופי הרקטות פסקו, ולתושבי הדרום היקרים יש שקט כבר שנתיים וחצי. אפשר תמיד להדליף חצאי אמירות, אבל אמת יש רק אחת".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *