בכיר רפובליקני רומז: נתניהו מעכב העברת השגרירות האמריקנית לירושלים

"ברגע שיהיה אור ירוק מירושלים, השגרירות תועבר לירושלים חד משמעית", טוען יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל • נתניהו בישיבת שרי הליכוד: "היחסים עם ארה"ב הדוקים. השגרירות צריכה להיות בירושלים, ראוי שכל השגרירות תעבורנה לכאן"

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

מי מונע את העברת השגרירות האמריקנית לירושלים? במערכת המדינית רוחשות השמועות כי ככל שהדברים תלויים בטראמפ, המהלך היה מתבצע כבר (או לפחות היו מתחילים בתהליכי ההעברה), אלא שדווקא ראש הממשלה נתניהו, הוא ולא אחר, מונע את הצעד ההיסטורי.

"לפני הבחירות טראמפ אמר שיעביר את השגרירות. אחרי הבחירות הוא אמר. אבל אז הייתה שיחה עם ביבי. אני לא יודע מה קרה, אבל פתאום הבית הלבן אומר: 'אנחנו נחשוב'. באותו שבוע ממשלת ישראל הכריזה על בניית 2,500 יחידות דיור ביהודה ושומרון. היה משהו מדהים מוושינגטון: שקט", טען הבוקר יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל, עו"ד מארק צל.

בראיון לגל"צ הוא הוסיף: "ברגע שיש אור ירוק מירושלים, השגרירות תועבר לירושלים חד משמעית. צריך לסגור את הקונסוליה הכללית עם כל המשתמע מזה ולהחליף את השלט לשגרירות בירושלים".

אולי בתגובה לדברים ואולי לא, ראש הממשלה בחר היום לראשונה להתייחס לנושא באופן מפורש. בפתח ישיבת שרי הליכוד הוא הצהיר: "שגרירות ארצות הברית צריכה להיות בירושלים. ראוי שכל השגרירות תעבורנה לכאן".

ואם בכל זאת אתם רוצים לדעת מה מונע מנתניהו לממש את "המתנות" של טראמפ – כדאי שתקראו את שני טורי הפרשנות הללו:

בגלל מדינות ערב: הסיבה שנתניהו מסרב לנצל את "המתנות" של טראמפ

מבחינה פוליטית, אובמה היה טוב לנתניהו מטראמפ • פרשנות