העולם היהודי עוקב בחרדה אחרי הדיווחים מבית החולים 'מעייני הישועה' אודות מצבו של מנהיג הדור • מרן הגר"ח קנייבסקי ומרן הגר"ג אדלשטיין בהוראה מיוחדת • ח"כ משה גפני והרב אלימך פירר מלווים מקרוב את ההליך הרפואי

בהיכלי התורה והישיבות החלו באמירת תהילים עם היוודע חומרת מצבו של ראש הישיבה, בישיבות רבות שהו השבת הבחורים בביתם במסגרת שבת חופשית, אך עם תחילת סדר א' החלו הישיבות באמירת תהילים כפי שהורה מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א.

מרן הגאון רבי יעקב אדלשטיין שליט"א שעודכן הבוקר על ההחמרה במצבו של מרן רה"י שליט"א הורה למקורביו השוהים לצידו לקרוא בקול 10 פרקי תהלים ולאחמ"כ ערך מי שבירך לרפואתו.

סביב מיטתו של ראש הישיבה נמצאים רופאו האישי פרופסור וינברגר וצוות רפואי בכיר מבית החולים לצד בני משפחתו, יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני נכנס אף הוא לשהות לצד חדרו של ראש הישיבה ברגעים הקשים בליווי העסקן הרפואי הרב אלימלך פירר.

//www.jdn.co.il/breakingnews/795713

כמן כן נשיא המדינה ריבלין שוחח הבוקר עם מנכ"ל 'מעייני הישועה' שלמה רוטשילד ועם יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני על מצב בריאותו של ראש הישיבה.

המנהל הרפואי של בית החולים, פרופ' מוטי רביד, מסר:"צוות הרופאים הבכיר מבצעים בדיקות למציאת מקור זיהום שנמצא אצל הרב, מצבו של הרב יציב".

בבית החולים מעדכנים עוד כי בשל היעדר תגובה להליכים הרפואים, נשקלת האפשרות לחבר את מרן למכונות הנשמה בהמשך היום.

החברותא של מרן הגראי"ל שטינמן, הגאון רבי משה יהודה שניידר, כתב לפני זמן קצר: "כפי שראינו בשבועות האחרונים כמה גדול כוחה של תפילה, ובפרט תפילת רבים. ואחרי שזכינו שב"ה רבינו משתפר והולך, כנראה נחלשנו קצת בתפילה, בא הקב"ה עם "רעם" לעוררנו מתרדמתנו, קול דודי דופק, עורו נא התעוררו נא, התחזקו נא, והרבו בתפילה וזעקה מעומק הלב לאבינו שבשמים, ויתקיים ותעל שועתם אל האלוקים, ונזכה לראות מיד בישועתו הגדולה".

ראש הממשלה בנימין נתניהן התייחס בפתח ישיבת הממשלה למצבו של מרן הרב שטינמן: "אנחנו נשנה קצת את סדר יום ישיבת הממשלה בעקבות מחלתו של הרב שטיינמן, כולנו מתפללים לרפואתו", אמר נתניהו.

בוידאו: ילדי ת"ת 'חכמת שלמה' בירושלים זועקים לרפואת רבינו אהרון יהודה לייב בן טובה גיטל

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שוחח הבוקר, ראשון, ב' בשבט, 29 בינואר, עם מנכ"ל בית החולים מעייני הישועה הרב שלמה רוטשילד ועם ח״כ משה גפני וביקש לדרוש בשלומו של גדול הדור הרב אהרן יהודה לייב שטינמן. ״תפילותיי נתונות לשלומו של גדול הדור הרב אהרן יהודה לייב שטינמן ואני יודע שהוא נתון בידיים הטובות ביותר. תודה לכם על הטיפול המסור ואנו פה נמשיך ונתפלל לשלומו.״

WhatsApp Image 2017-01-29 at 11.27.49 (2)