הסיבה לדחיה: מאות הסתייגויות ושאילתות מצד סיעות האופוזיציה • מוקדם יותר: מאות מתושבי יש"ע הפגינו מול הכנסת: "הגענו לכאן כי יש כאן עוול בלתי נתפס. אם לא יהיה שינוי דרמטי הולך להיעקר ישוב יהודי בארץ ישראל סתם, ועוד ע"י ממשלת ימין"

ההצבעה תידחה: יושב ראש הקואליציה, ח"כ דוד ביטן מהליכוד, הודיע כי החליט לדחות למחר את ההצבעה בקריאה שניה ושלישית על חוק ההסדרה. הסיבה לדחיה: מאות הסתייגויות ושאילתות שהגישו חברי האופוזיציה.

מוקדם יותר השתתפו כמה מאות מתושבי יש"ע בהפגנה מולן משכן הכנסת בדרישה לחוקק את חוק ההסדרה.

יו"ר מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית בנימין, אבי רואה, אמר: "עלינו לירושלים, השבתנו את המועצות האזוריות ביהודה ושומרון ועוד רשויות מקומיות כדי לעלות כאן אל מול הכנסת ואל מול משרד ראש הממשלה ולמחות על העובדה שעד היום עדיין ישנם יישובים ואלפי בתי אב ביהודה ושומרון שמאוימים בסכנת הריסה. הכלי הזה של הריסת בתים באמצעות מערכות המשפט הוא כלי מאיים על המשפחות. לאחר 50 שנים שמדינת ישראל נמצאת ברחבי יהודה ושומרון, ולאחר שהגענו לכמעט חצי מיליון תושבים ואזרחי מדינת ישראל, צריך להסיר את הסאגה הזאת ולהסדיר את כל ההתיישבות ביהודה ושומרון. אני מקווה שמכאן היום תצא הבשורה מהכנסת עם תחילת הקריאה השנייה והשלישית של חוק ההסדרה לכך שממשלת ישראל תיכנס לעובי הקורה ותסדיר את ההתיישבות אחת ולתמיד ביהודה ושומרון".

היועה"מ: "אגן על מתווה עמונה בבג"צ – אך חוק ההסדרה אינו חוקתי"

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, הוסיף: "הגענו לכאן כי יש כאן עוול בלתי נתפס. אם לא יהיה שינוי דרמטי הולך להיעקר ישוב יהודי בארץ ישראל סתם. אני יכול לומר שאף בכיר אמריקני לא שאל אותי על עמונה או עפרה. זו סוגיה פנימית מול ארגוני שמאל שבאים לעשות כאן חורבן ועוול. אנחנו מודעים לעבודה שנתניהו, ליברמן ובנט על מנת לפתור את הבעיה אבל אנחנו מצפים מהם שיביאו פתרון שלא כולל עקירת יישובים סתם. אנחנו שמחים לשמוע שהיום יעבור חוק ההסדרה ואנחני מברכים את אנשי עמונה שבזכותם החוק עובר. אנחני אומרים לך ראש הממשלה – אנחנו מצפים לפתרון שימנע הרס. אתם נבחרתם לשלוט ולא לתת תירוצים. הגיע הזמן שנפסיק להיו אזרחים סוג ד'. באנו לכאן כדי להגיד נמאס לנו מהאפליה".

ח"כ לשעבר יעקב כץ נאם גם הוא ואמר: "לא סתם אין פה חברי כנסת. הם מתביישים. גברת נאור חוגגת, דורית בייניש מרימה כוסית כשבנינו מפנים את הורינו. בידו של בנט גם עכשיו לבוא לראש הממשלה ולהגיד לו שיעביר את חוק ההסדרה עם סעיף 7. היו צריכים לעצור ולהתעקש על כך".