יו"ר הכנסת המקיים בימים אלו ביקור רשמי בארה"ב נפגש עם יו"ר בית הנבחרים פול ראיין ועם יו"ר ועדת החוץ של הסנאט ודן עמם בהתפתחויות באזור • אדלשטיין ביקש מעמיתו סיוע בקידום שיצו"פ עם יו"רי פרלמנטים נוספים בעולם

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין המבקר בימים אלו בארה"ב, קיים אמש פגישה עם יו"ר בית הנבחרים האמריקאי, הרפובליקני פול ראיין ובהמשך גם עם יו"ר ועדת החוץ של הסנאט, בוב קורקר.

במהלך הפגישה הביע אדלשטיין את תמיכתו בהעברת השגרירות האמריקאית לירושלים ואמר שישמח אם נושא זה יאושר באופן כלל מפלגתי בקונגרס על ידי שתי המפלגות.

יו"ר הכנסת הבהיר, כי "המשמעות של תמיכה רחבה בקונגרס עשויה להוביל לתמיכה עולמית ואזורית".

הוא הוסיף, כי "אם השגרירות האמריקאית תעבור, אני סמוך ובטוח שמדינות נוספות יעבירו את השגרירויות שלהן לעיר הבירה".

בפגישתו עם יו"ר ועדת החוץ של הסנאט בוב קרוקר, ביקש אדלשטיין שיסייע לישראל לקדם שיתופי פעולה מול יו"ר פרלמנטים במדינות שונות באזור ישראל בנושאים מגוונים, שיסייעו ליציבות ולשם בניית יחסים בין המדינות.

בסיום הפגישה הזמין אדלשטיין את השניים, לביקור רשמי בכנסת ישראל.

כזכור, במהלך הימים האחרונים חזר הנשיא טראמפ מספר פעמים על כך, כי בקרוב יקבל החלטה בנושא העברת השגרירות לירושלים, כאשר מדבריו עולה כי הנושא כלל לא בכיוון של לרדת מסדר היום.

במהלך השבוע האחרון קיים המלך עבדאללה ביקור בבית הלבן כאשר לפי הדיווחים, ציין עבדאללה בפני האמריקנים כי "גם הישראלים מבקשים לדחות את העברת השגרירות מפני ש'גם הם' רואים בכך מתכונת לאי יציבות וגרירת האזור לסבב אלימות חדש".