תכנית ההצלה של נתניהו: נבצרות זמנית, מינוי מ"מ וניהול משפט בזק

ראש הממשלה מנסה לשדר עסקים כרגיל אבל שוקל אופצויות שונות כדי למלט עצמו מהתסבוכת המשפטית אליה נקלע • אחת מהן היא הכרזה על נבצרות, מינויו של צחי הנגבי לממלא מקום והליכה למשפט בזק

3 חקירות פליליות מרחפות מעל ראשו של בנימין נתניהו כמו עננה כבדה, אבל הוא מתעקש לשדר עסקים כרגיל. פגישות, נסיעות מדיניות, מאבקים פוליטים בתוך הקואליציה והעקיצות המתמשכות לכיוון התקשורת.

למרות יכולת ההדחקה המתאורת, גם הוא יודע שבקונסטלציה מסויימת הוא יאלץ להכריז על נבצרות. תרחיש כזה הוא מן הסתם חלומם של בכירי הליכוד שישמחו למלא את מקומו (תוך הבעת תקווה מעושה לחזרתו המהירה לתפקיד).

"לא בטוח שנתניהו מבין את מצבו. בשבועות האחרונים הוא נע ונד בין מצבי רוח משתנים. הוא עדיין לא מאמין שזה קורה לו. יש רגעים שבהם הוא משוכנע שהכל כלאם פאדי, החברים ששתל במקומות הנכונים יספקו את הסחורה בזמן אמת. יש רגעים אחרים, שבהם הוא הוגה בתוכניות הצלה נואשות", מסביר הפרשן הפוליטי בן כספית.

הוא מוסיף: "אחת האפשרויות היא להכריז על נבצרות זמנית, לדרוש משפט בזק ולנהל מאבק משפטי שיוביל לזיכוי. במהלך הזמן הזה, מישהו אחר יצטרך למלא את מקומו של נתניהו".

נתניהו, כידוע, מעולם לא מינה לעצמו ממלאא מקום. אם זה יקרה, מסתמן שהוא יבחר במועמד מפתיע לתפקיד: "החברים ישראל כץ וגלעד ארדן מוזמנים להירגע", כותב בן כספית, "אם וכאשר ייצא נתניהו לנבצרות (ממש לא בטוח שזה יקרה), המ"מ יהיה צחי הנגבי. כרגע, הוא המיועד. אם כי, בעוד רגע זה יכול להיות כבר מישהו אחר".

4 תגובות

די מצחיק להביא ככותרת ראשית תרחיש מדומין של כתב שמאלן.

סוף סוף הקבה משלם לו על גזילת כספי משפחות ברוכות ילדים כל כל הרבה שנים.
נתניהו, נמאסת.

אני מסכים עם משה, לא מביאים בכותרת דברים לא מבוססים – תרחישים בעלמא.
מקסימום אפשר להקדים לפני הכותרת בן כספית עם נקודתיים.

ליהושע:
למה בכתבה עם הכותרת 'גידולי הפרא שחשפו את הכשל של הציונות הדתית' לא ביקשת מהמערכת שתקדים 'יתד נאמן' עם נקודותיים?
האם כשמדובר בדעות לא מבוססות שקרובות לדעתך, כבר אין צורך בהסתייגות מבוקשת?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן