שר הביטחון לשעבר יעלון ממשיך לצאת נגד מבקר המדינה על רקע פרסומו הצפוי של 'דו"ח המנהרות' העוסק בהתנהלות הקבינט ב'צוק איתן' - "המבקר נגרר לערוך דוח דרך פיר המנהרה״ מאשים יעלון

לקראת פרסום 'דו"ח המנהרות' על 'צוק איתן' שצפוי להתפרסם באופן רשמי בשבועות הקרובים, וההדלפות של קטעים ממנו כפי שעלו בכלי התקשורת, יוצא שר הביטחון לשעבר נגד מבקר המדינה שחיבר את הדו"ח.

נזכיר, כי הדו"ח במלואו לא יפורסם לעיון הציבור אלא לאחר אישור הצנזורה בלבד, מכל מקום בשבועיים האחרונים העביר משרד המבקר חלקים מטיוטת הדו"ח לעיונם של חברי הקבינט בזמן 'צוק איתן' שעל עדויותיהם מתבססת עבודת המבקר לאחר שהללו זומנו למתן עדות והצגת ההתרחשויות מזמן אמת.

מההדלפות שפורסמו בתקשורת בשבועות האחרונים מצטיירת תמונה ולפיה, הקבינט נחלק לשניים בשאלת הצעדים האקטיביים שיש לנקוט נגד חמאס.

בעוד בנט וליברמן היו בצד הניצי הרי ששר הביטחון יעלון ואתו הרמטכ"ל בני גנץ ניסו להדוף צעדים שלדעת חברים בקבינט היה בהם בכדי למגר את איום החמאס.

כך למשל צוטט יעלון כמי שמתבטא באחת הישיבות, "אם יהיו לנו שלוש שנים של שקט עם המנהרות, מה רע?"

אמש בכינוס של פורום סנהדרין, התייחס שר הביטחון לשעבר לפרסומו הצפוי של הדו"ח וטען, כי ״אפשר לזרוק את הדוח לפח", לאחר שלדבריו, "המבקר נגרר לערוך דוח דרך פיר המנהרה״.

כזכור, גם לפני שבוע יצא יעלון נגד הדו"ח שצפוי לראות אור בשבועות הקרובים, בדברים שנשא, פנה יעלון למבקר ואמר, "הדוח שלך שטחי ושגוי, שרים פופליסטים חטפו אותך לפיר המנהרה דרכה אתה רואה את כל המערכה".

יעלון גם התגאה בעובדה שהוא זה ש'ריסן' את הקבינט בזמן המלחמה ואף הגדיר את דרישת בנט ליציאה לפעולה נגד המנהרות כ'פופוליזם זול', "מזל שההגה היה אצל נתניהו, גנץ ואצלי, ושלא נגררנו אחר הפופוליזם המסוכן של חלק מחברי הקבינט".

ליעלון מותר – תוקף את המבקר על דו"ח 'צוק איתן': "הדו"ח רדוד ושטחי"