בצל ההתפתחויות בחקירות השונות בעניינו, נחשפת הערב גירסת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ב'תיק 1000' בו הוא חשוד בקבלת טובות הנאה בסכום מצטבר של מאות אלפי שקלים מהמיליארדר ארנון מילצ'ן

תיק אלף – גירסת ראש הממשלה: לאחר שהמיליארדר ארנון מילצ'ן העיד במשטרה על "תעשיית המתנות" לזוג נתניהו, ולאחר שנגבו עדויות ומסמכים שונים בנושא, נחשפת הערב בערץ 2 גירסת ראש הממשלה לחוקרים.

על פי הדיווח, נתניהו טען כי לא ידע על אספקת השמפניות ומתנות אחרות שהועברו לבני משפחתו. "אם היו כאלה הם הועברו לרעייתי. היא אדם עצמאי ואני אדם עצמאי…אני לא צריך לדעת כמה עולה כל דבר", אמר נתניהו לחוקרים.

בנוסף הוא הדגיש כי "לא בדקתי כמה עולה כל סיגר ובוודאי לא את הסכום המצטבר לאורך שנים רבות".

משפטנים מסבירים כי מדובר בגירסה כדאית מאוד מבחינתו של נתניהו, משתי סיבות: הראשונה, למשטרה יהיה קשה מאוד להוכיח כי נתניהו ידע על זה. השניה, כפי המסתמן כרגע, הדבר יקשה עוד יותר על האפשרות להוכיח כי נתניהו העניק ו/או רצה להעניק למילצ'ן משהו בתמורה.

כזכור, מילצ'ן טען בחקירתו כי המתנות ניתנו במשך תקופה ארוכה ורציפה, כשהענקת המתנות החלה ביחסי חברות ונמשכה ב"מתכונת ייחודית" רק לבני הזוג נתניהו. "המתנות ניתנו על פי דרישה ספציפית ומפורטת – ומדובר במתנות בסכומים של מאות אלפי שקלים".

מילצ'ן הדגיש בעדותו כי "גם אם זה מוזר או מעורר אי נוחות, המתנות ניתנו כחלק ממערכת יחסים חברית עם בני הזוג נתניהו – וכי לא הייתה לי ציפייה לקבל דבר בתמורה…אין לי אינטרס עסקי בישראל".

מסבך את נתניהו? מילצ'ן חשף בפני החוקרים את "תעשיית המתנות"