לאחר 8 שנים במהלכן היו בכירי הרשות הפלסטינית אורחים רצויים במיוחד בבית הלבן, מתחילים ברמאללה לעכל את המציאות החדשה • סאיב עריקאת: "שלחנו להם מכתבים והודעות כתובות - והם אפילו לא טורחים לענות לנו"

בשמונה השנים בהן כיהן ברק אובמה כנשיא ארה"ב היה רגיל מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית, לקבל יחס מועדף מהבית הלבן. פגישות, חילופי מכתבים ושיחות טלפון בדרגים הכי בכירים היו ענין שבשגרה. אלא שמאז הושבע דונלד טראמפ לתפקיד הנשיא נאלצים הפלסטינים להסתגל למציאות הפוכה.

סוכנות הידיעות AP מדווחת הבוקר על "דאגה חמורה" של אבו מאזן בעקבות היחס שמפגין כלפי הרשות הממשל החדש בוושינגטון.

ע"פ הדיווח, מאז הבחירות ניסה אבו מאזן לשוחח מספר פעמים עם טראמפ ולא הצליח. בנוסף נמסר על מכתבים ששיגרו בכירי הרשות לבית הלבן ולא זכו למענה.

מה שמעלה עוד את מפלס הדאגה של הראיס, כך בדיווח, הוא היחס החם לו זוכה נתניהו מנגד. כזכור, מאז הבחירות שוחחו נתניהו וטראמפ מספר פעמים, הוציאו הודעות זה בשבח זה, כשבחודש הבא מתוכננת ביניהם פגישה רשמית. בנוסף, הממשל מסרב לגנות את הבניה בהתנחלויות וגם כשהוא כן מגנה – הרי שמדובר ב"גינוי" שהוא לא פחות מאסון עבור הפלסטינים (בשל היעדר הקביעה על הנזק של הבניה לתהליך השלום והיעדר אזכור פתרון 2 המדינות).

"שלחנו להם מכתבים, הודעות כתובות והם אפילו לא טורחים לענות לנו", אמר בכעס בכיר הרשות, סאיב עריקאת. אחד מיועציו הקרובים של אבו מאזן הוסיף: "מדיניות החוץ של הממשל בארה"ב עדיין לא ברורה, מלבד התמיכה הברורה שלו בישראל, אך הממשל יודע ששום דבר לא יכול להיעשות ללא הפלסטינים".

בשמאל חגגו את הודעת הבית הלבן, אבל שכחו לקרוא את השורות הקטנות