ליברמן התייחס לחקירות שמתנהלות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי "במקרה של ראש הממשלה אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שלא יהיה כתב אישום, ואם יהיה כתב אישום ראש הממשלה יכול להיות זכאי".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיע הערב (מוצאי שבת) לריאיון מיוחד באולפן "פגוש את העיתונות".

בראשית דבריו הוא התייחס להתחממות האחרונה בדרום, "שמעתי הרבה פטפטת מעמיתיי השרים, שאין לה שום קשר למדיניות הביטחון של מדינת ישראל. אין לנו שום כוונה ליזום שום מהלך צבאי – לא בדרום ולא בצפון, כמו שאין לנו שום כוונה לספוג שום פרובוקציה. יודעים את זה היטב גם בדרום וגם בצפון".

"אנחנו מתנהלים גם באחריות וגם בנחישות", הוא הוסיף. "אני לא יודע מאיפה אנשים לוקחים את התאריכים", אמר ברמזו לשר גלנט, שאמר השבוע בריאיון לגלי צה"ל כי על תושבי ישראל להיערך לעימות נוסף מול חמאס כבר בחודשים הקרובים.

ליברמן התייחס לחקירות שמתנהלות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי "במקרה של ראש הממשלה אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שלא יהיה כתב אישום, ואם יהיה כתב אישום ראש הממשלה יכול להיות זכאי". ליברמן אף התייחס לתקדים אולמרט ואמר: "גם אם יש כתב אישום אז דין ראש הממשלה הוא לא דין אולמרט, והוא לא חייב לפרוש, ההפך – אני אמליץ לו לנהל את המשפט מתוך תפקיד ראש הממשלה. אני לא רואה בחירות באופק.

לדברי גורמים, מספר מצומצם של אנשי משטרה – פחות מעשרה חוקרים וקצינים – מעודכנים או משתתפים בפרטי החקירות. עובדה זו אפשרה לחוקרים לפעול בסודיות ולהפתיע את הנחקרים – ולעתים גם את העדים בפרשות. לדברי גורם המקורב לחקירה, אלמנט ההפתעה היה קריטי, ובמשטרה אף סבורים כי העיכובים שחלו בתיק לא פגעו בממצאי החקירות.

לקראת ביקור ראש הממשלה בהמשך השבוע עם נשיא ארה"ב טראמפ הדגיש שר הביטחון כי הנושאים העומדים על הפרק הם – איראן ואחר כך סוריה. בנוסף אמר ליברמן כי הוא "רוצה מדינה יהודית. כמו שהפלשתינים מדינה בלי יהודים בכלל. אנחנו צריכים ללכת על חילופי שטחים ואוכלוסיית. להגיד להם "אהלן וסהלן אתם פלשתינים, אבו מאזן, ישלם לכם דמי הבראה ודמי לידה".

גם לסוגית "החייל היורה" , אלאור אזריה, התייחס שר הביטחון ואמר כי "על משפחתו לכתוב מכתב למפקד הפיקוד להמתקת העונש". ליברמן תקף את הפוליטיקאים שתקופים את הרמטכ"ל ואמר כי הם חייבים לחדול מכך.