קצפו של אייכלר יצא על תחקיר עיתונאי שחשף את הנהלים בעמדות הבידוק שבכניסה לכותל בשבתות כ"מחדל אבטחתי" ובכך סיכן את המתפללים • "היה חסר להם להוסיף: "כל לוחם ג'יהאד מוזמן להתחפש לחרדי ולפגע בכותל המערבי בשבתות"

ח"כ אייכלר במתקפה נגד התקשורת. הרקע לדברים: פרסום תחקיר על ההקפדה ההלכתית בעמדות הבידוק בכניסה לכותל המערבי בשבתות וימים טובים וההגדרה של הממצאים כ"מחדל אבטחתי".

אייכלר טוען כי הפרסום הוא שהופך את הממצאים למחדל, ובלעדיו איש לא היה יודע על כך והמתפללים יכלו להמשיך להגיע לכותל בשבתות ללא חשש.

ח"כ אייכלר אף שיגר מכתב לרב הכותל, השר לביטחון פנים ולשר הדתות: ״נחרדתי לשמוע כתבה המזמינה בעצם פרסומה, פיגועי טרור בשבתות ובחגים בכותל המערבי. אויבי הכותל המערבי, יזמו "תחקיר" עתונאי שפורסם גם בכלי התקשורת הערביים לאמר: "אין ביקורת בטחונית בכותל המערבי בשבתות ובחגים". הם השתילו מחלל שבת מחופש למתפלל דתי, שעבר בשערי הכותל בלי בדיקה אלקטרונית בשבת. הכל כדי להוכיח ״שהחרדים פטורים מבדיקה בשבת״. רק היה חסר להם להוסיף: "כל לוחם ג'יהאד מוזמן להתחפש לחרדי ולהיכנס לפגע רח"ל בכותל המערבי בשבתות.

במדינה נורמלית, היתה הצנזורה מונעת פרסום כזה, מטעמי בטחון בעליל. לצערי, משטר אנרכיה מופקרת שלטת בארצנו הק'. רק כך אפשר היה לפרסם מידע בטחוני כה מסוכן והנזק כבר נעשה. דם מתפללי הכותל הותר בפרסום הזה. הסכנה נחשפה לעיני כל העמים. אויבי הכותל צהלו ושמחו, שיהודי חרדי לא יוכל להכנס לכותל בשבת, בלי בדיקה אלקטרונית. "ראוה צרים שחקו על משבתיה".

בשבת האחרונה המשטרה נאלצה לחזק את הבידוק בכותל המערבי, בגלל הפרסום. לפי פניות ציבור שקבלנו, נאמר לנכנסים כי המכשיר המאגנומטר, אושר בידי מכון צומת. אך המכון מדעי טכנולוגי להלכה טוען כי "המכשיר פועל על בסיס הגברת מתח חשמלי קיים".

אבקש לדעת מה בדעת הממשלה ומשרד הדתות והרבנות הראשית ובראשם רב הכותל שיחי' לעשות, כדי שבשבת הקרובה ייערך כל סוג בידוק בטחוני נדרש, בלי ספק חילול שבת״.

יו״ר הועדה לפניות הציבור הודיע כי לא יעבור על כך לסדר היום ויקיים דיון וסיור במקום עם רב הכותל והמשטרה. כדי לעמוד על סידורי האבטחה במקום, תוך שמירת שבת כהלכתה.