ראש הממשלה ינחת בשעות הקרובות בוושינגטון וגורמים בסביבתו אומרים כי בפגישתו עם טראמפ הוא צפוי - בין היתר - לדון בהגבלות שחלות על האסיר לשעבר פולארד ולבקש מהנשיא לאפשר לו לעלות לישראל

על מה ישוחח נתניהו עם טראמפ? מעבר להצהרות הרשמיות על פגישה שתעסוק בסוגיה האיראנית והמו"מ עם הפלסטינים, טוענים גורמים בסביבת רה"מ כי גם סוגיית האסיר לשעבר יהונתן פולארד צפויה לעלות על הפרק.

בערוץ 2 נחשף כי נתניהו צפוי לבקש מטראמפ להקל על תנאי השחרור של פולארד בכל הקשור להגבלות החלות עליו בשנים הקרובות. בנוסף יתכן כי הוא אף יבקש לאפשר להעלות לו ארצה.

למרות שלא בטוח שטראמפ יענה לבקשה, יתכן ויחסיו המעורערים עם הממסד הביטחוני בארה"ב יסייעו לפולארד.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בפתח המטוס לפני המראתו לארצות הברית לקראת פגישתו עם הנשיא דונלד טראמפ: "אני יוצא עכשיו לביקור חשוב ביותר בוושינגטון, שם אפגש עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. אני אפגש גם עם סגן הנשיא מייק פנס, עם מזכיר המדינה רקס טילרסון, ועם מנהיגים רפובליקנים ודמוקרטים בקונגרס ובסנט.

לדברי ראש הממשלה, "הברית בין ישראל לארה"ב תמיד הייתה איתנה מאוד, והיא עומדת להתחזק עוד יותר. הנשיא טראמפ ואנכי רואים עין בעין את האיומים הגדולים באזור, אבל גם את ההזדמנויות באזור, ואנחנו נדבר כמובן על שני הדברים, וגם על שדרוגה של הברית החזקה הזאת בין ישראל לארה"ב בהרבה מאוד תחומים.

"היה לנו דיון לקראת הביקור הזה. כמה וכמה דיונים שהיו לי עם ראשי מערכת הביטחון, עם המל"ל, עם משרד החוץ, וכמובן גם אתמול בקבינט. דיון יסודי, מעמיק ורציני. בסוף הדיון אמרתי משהו שאני רוצה לשתף אתכם. אני אעשה לו פרפראזה. אמרתי בפשטות, "אני אוביל ואני אנווט", וזה בדיוק מה שאני מתכוון לעשות. להוביל ולנווט את הברית ההיסטורית בין ישראל לארה"ב לטובת האינטרס הלאומי של מדינת ישראל ולטובת כל אזרחי ישראל".

"טראמפ רצה לכריז על העברת השגרירות בטקס ההשבעה – וחזר בו"