בתחילת השבוע צפויה המדינה להגיש את תשובתה לבג"ץ בעתירת יו"ר האופוזיציה לניגוד עניינים בכהונת נתניהו כשר התקשורת - הערכה: רה"מ יבקש לחסוך את נימי הביקורת העוקצניים של ביהמ"ש וימהר להפקיד את המשרד בידיו של אחד משרי הליכוד

הבוקר דווח כי ראש הממשלה עומד בקרוב מאוד להודיע על העברת 'תיק התקשורת' מידיו לידי שר אחר בממשלה.

בתחילת השבוע הבא צפויה המדינה להגיש את תשובתה לבג"ץ בענין העתירה שהגיש יו"ר האופוזיציה ח"כ הרצוג, נגד כהונתו של רה"מ נתניהו במשרד התקשורת בשל ניגוד עניינים, לאור העובדה שארנון מילצ'ן ששמו נקשר בפרשת 'תיק 1000', הנו בעל מניות והשפעה בערוץ 10. בעוד שלא נחתם בינו לבין רה"מ כל הסדר למניעת ניגוד עניינים.

בשבועות האחרונים גוברים ההערכות כי היועה"מ לממשלה יתקשה להגן על ראש הממשלה בבג"ץ בדיוני העתירה ובשל כך מבין גם ראש הממשלה כי יפה התפטרות שבאה מיוזמתו שעה אחת קודם מהתפטרות מאולצת השזורה בנימי ביקורת עוקצניים מצד שופטי בית המשפט.

אלא ש'ידיעות' מדווח הבוקר, כי הודעת רה"מ על העברת משרד התקשורת מידיו, צפויה להתרחש ממש בקרוב, לפי הדיווח יעביר נתניהו את התיק מידיו לידי אחד משרי הליכוד.

יצוין, כי רה"מ יבקש 'להפקיד' את התיק, עד לסיום ההליך המשפטי נגדו, מתוך תקווה כי בסיומו כאשר יתברר 'כי אין כלום כי לא היה כלום', יקבל בחזרה לידיו את הפיקדון.

עד כה רווחה ההערכה, כי מבין כלל שרי הממשלה, המועמדים הרציניים ביותר מבחינת רה"מ להעברת התיק הם צחי הנגבי, ציפי חוטובלי ומירי רגב, גם שמו של יו"ר הקואליציה דוד ביטן עלה כמועמד אפשרי.

הבוקר דווח ב'דה מרקר', כי בסופו של יום נתניהו מתכוון רה"מ להכריע בהעברת התיק לידיה של מירי רגב.

בתוך מכלול השיקולים המנחים את רה"מ בזהות האיש שבידיו או בידיה יופקדו אחד התיקים העוצמתיים והרגישים מבחינתו, נמצאים מי שלדעתו מגלים כלפיו נאמנות עקבית יותר מאחרים במפלגה. רה"מ מבקש להפקיד את התיק בידיו של מי שלא יחשוש להמשיך במלחמה שקידש נגד התקשורת השמאלנית המבקשת את ראשו וימשיך בהתמדה את מדיניותו בנושא 'התאגיד' ובשאר הנושאים הרגישים העומדים על סדר היום במשרד.

לדעתו של נתניהו, השרה מירי רגב בכהונתה כשרת התרבות ובמלחמותיה הרבות אל מול האליטה התקשורתית, הוכיחה את עצמה כמי שראויה ליטול לידיה את ניהול אחד המשרדים הרגישים והחשובים ביותר מבחינתו.