באזני נשיאת העליון: השר יריב לוין בנאום נוקב נגד הדיקטטורה המשפטית

סערה במליאה: שר התיירות נאם במסגרת חגיגות ה-68 לכינון הכנסת ותקף בחריפות את מדיניות בית המשפט העליות • הנשיאה, מרים נאור, ישבה ביציע המכובדים והאזינה לדברים • חברי כנסת מהשמאל תקפו: "אתה פאשיסט וגזען"

הכנסת מציינת היום את יום השנה ה-68 לכינונה. לצד החגיגות והטקסים הרשמיים, התקיימה גם ישיבה מיוחדת במליאה בהשתתפות ח"כים ואח"מים רבים.

מי שגנב את מרב תשומת הלב היה שר התיירות, יריב לוין, שתקף בחריפות חסרת תקדים את בג"ץ ומדיניות פסילת החוקים שלו.

"אין אח ורע בעולם למצב שבו בית המשפט נוטל לעצמו, בלי הסדר חוקי שלם וברור, את הסמכות לבוא בנעלי הריבון ולפסול חוקים של הפרלמנט", פתח לוין את דבריו והוסיף: "הדבר חמור במיוחד כאשר מהרכב בית המשפט העליון מודרים במשך שנים ציבורים רחבים, תוך שמינוי שופטים נעשה בחדרי חדרים, ללא דיון ציבורי, ללא שקיפות ובאופן שמשמר את שליטתה של קבוצה מצומצמת על המערכת כולה".

עוד אמר לוין: "אני סבור שהגיע הזמן שהכנסת תאמר את דברה בצורה חדה וברורה. בימים אלה הוגשו עתירות נוספות לפסילת חקיקה של הכנסת וראוי שהכנסת תתייצב ותאמר באופן הברור ביותר – לא עוד. על הכנסת לומר לבית המשפט באופן הברור ביותר – הסר ידך מן החקיקה. במדינה דמוקרטית החקיקה נקבעת בפרלמנט על ידי נציגי העם ולא בבית משפט שהרכבו אינו משקף כלל את הרכב החברה הישראלית".

מי שישבה ביציע המכובדים ולא אהבה – בלשון המעטה – לשמוע את הדברים היא נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור.

במליאה עצמה התחוללה מהומה של ממש לנוכח הדברים. חברי כנסת מהשמאל שיסו שוב ושוב את דבריו תוך שהם מכנים אותו "פאשיסט" ו"גזען".

4 תגובות

למה דווקא השמאל תמיד קם כשנוגעים בבית המשפט? יש להם קרבה משפחתית? קרבה אידיאולוגית או משהו כזה? מה זה השיסוי שמגיע תמיד רק מצד אחד של המליאה? אתמהה.

כל הכבוד לומר מה שכולם חושבים

כל הכבוד, תכניס לבית המשפט בשיניים!
מרים נאור לכלא!

סוף סוף אמיץ לב שמדבר כמו שצריך.
פשוט אומר אמת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *