השר לשעבר ומי שנחשב לאחת הדמויות הפופולריות בליכוד, גדעון סער, הודף היום את חרושת השמועות בעניינו ומבהיר: "אחזור לפעילות פוליטית - רק בליכוד" • סער סרב להשיב לשאלה מתי הוא מתכנן את החזרה לחיים הפוליטיים

לאחר שהופצו במערכת הפוליטית אין סוף שמועות על כוונותיו הפוליטית העתידיות של גדעון סער, התייצב היום השר לשעבר והבהיר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים: עוד לא החלטתי מתי לחזור, אבל כשזה יהיה – אעשה זאת רק במסגרת הליכוד".

דבריו של סער נועדו בעיקר להכחיש את השמועות על הקמה של מפלגה חדשה, כמו גם חבירה לבוגי יעלון וכיו"ב.

סער הוסיף: "עשרים שנה הייתי בשירות הציבורי. זאת דרך משמעותית וכל מי שמכיר את השירות הציבורי יודע שקשה מאוד לשלב בין חיים פוליטיים למשפחה. עשיתי דרך חשובה והגעתי להכרה שעכשיו זה המן שצריך לתת למען המשפחה, הייתי ממליץ לחבריי לא להיות בחרדה מלקום מהכיסא. יש דבר פשוט מאוד, אם הציבור רוצה שתחזור לעמדות ברמה הלאומית הוא יבחר בך גם אחר כך.

גיליתי שהחיים מחוץ לפוליטיקה הם הרבה יותר טובים ורגועים ואני מאוד נהנה וגם משתדל בנקודות שאני חושב שחשוב להשמיע את הקול שלי ולדבר על נושאים לאומיים. אמרתי שאני לוקח פסק זמן והמשמעות שאני אחזור אחרי הפסק הזה. לא יודע מתי זה יקרה עדיין, בואי נחכה בסובלנות. אני אעשה את זה בזמן המתאים, אני מתכוון לחזור לחיים הציבוריים ואודיע על כך בזמן המתאים בתנועתי – תנועת הליכוד".

בהמשך דבריו התייחס סער לפגישתו הצפויה של נתניהו עם טראמפ: "יש לומר לממשל ולנשיא החדש שהקמת מדינה ערבית על סף ביתנו היא רעיון רע שצריך להוריד מהשולחן. אי אפשר להגיד אנחנו רוצים מדינה כזו ואין לנו פרטנר, כי אז הנשיא עלול לומר אני אדאג לפרטנר.

כמדינה אנחנו חייבים להחליט מה אנחנו רוצים. אני מציע לומר בקול רם את מה ששמעתי שראש הממשלה אמר בישיבות הקבינט – להודיע שהחזון שלנו הוא החלת החוק הישראלי על ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. אבל החלת החוק אינה סוגרת את הדלת בפני מו"מ עם הערבים".