לקראת הפגישה עם טראמפ: "ביבי, זה הרגע שבשבילו נבחרת"

בפמליית ראש הממשלה מבצעים כעת תיאומים אחרונים לקראת פגישתו עם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הערב • גיסו של נתניהו, הד"ר חגי בן ארצי, פנה אליו מעל גלי האתר: "אם אתה לא מסוגל להציג דרישה כזאת ולהוביל אותה, אנחנו נחליף אותך"

בפמליית רה"מ נשלמות ההכנות לקראת פגישתו החשובה של נתניהו עם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הערב.

גיסו של נתניהו, הד"ר חגי בן ארצי, העניק הבוקר ראיון לערוץ 7 ודיבר על הפגישה: "יש כאן הזדמנות היסטורית לראשונה מזה שנים, יש ממשל רפובליקני, ממשל אוהד ופתוח מלכתחילה לשינוי קו ומגמה. יש הרבה אישים בממשל שתומכים לא רק בישראל אלא גם בתנועת ההתנחלות וההתיישבות ביו"ש.

הפעם הציפייה בהחלט גבוהה – לא רק לקבל אישור לעוד בנייה של אלפי יחידות או בנייה בגושים, אלא השאלה החשובה שצריכים עכשיו לפתור היא מדוע אחרי חמישים שנה חצי מיליון תושבים ביו"ש נמצאים תחת ממשל צבאי. צריכים להגיד לטרמאפ Enough Is Enough. המתיישבים צריכים להיות חלק ממדינת ישראל, להיות שווי זכויות כמו בכל המדינה".

בן ארצי הוסיף: "אומרים שהערבים תחת כיבוש, אבל אנחנו תחת כיבוש. זה הבלוף של השמאל שאנחנו 'כובשים', הרי כבר עשרים וכמה שנים שהם תחת רשות פלסטינית, יש להם פרלמנט, נשיא ומוסדות שלטון. הם לא תחת ממשל צבאי.

אנחנו לעומת זאת האוכלוסייה היחידה בעולם שנמצאת תחת ממשל צבאי כבר חמישים שנה. אנחנו רוצים שזה יפסק ודורשים ריבונות. זה אנושי והגיוני. לא רק ההתנחלויות הן לא מכשול לשלום כפי שאמר טראמפ אלא גם ריבונות ישראלית על הישובים היהודים ביו"ש אינה מכשול לשלום ולשום משא ומתן בעתיד.

'מגיע לנו להיות שווי זכויות וכמו שאנחנו עושים במאה אחוז את החובות שלנו במילואים ובמיסים, כך מגיעים לנו הזכויות. כאן כדי להרוס בית מספיקה טענה של פלסטיני ובג"ץ לא מברר שום דבר, וככה הורסים גם ישוב שלם כמו בעמונה. זהו זה. זה צריך להיפסק, זה היה הקש ששבר את גב הגמל".

בתמונה: נתניהו ואנשיו נערכים לפגישה

צילום: אבי אוחיון, לע"מ
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

בסיום הראיון בחר בן ארצי להעביר מסר חד לגיסו דווקא מעל גבי האתר: "אני אומר היום לביבי – אם אתה לא מסוגל להציג דרישה כזאת ולהוביל אותה, אנחנו נחליף אותך. אנחנו נחפש מישהו אחר, אם זה יהיה בנט שאני אישית תומך בו או מישהו אחר, אנחנו נמצא מישהו אחר. זה רגע היסטורי וזאת צריכה להיות הדרישה העיקרית מהנשיא והוא פתוח ומוכן לשמוע".

בן ארצי, שנודע בעמדותיו הניציות, סיפר על הקשר שלו על נתניהו: "אני כבר כמעט שלושים שנה בקשר עם ביבי, עבדתי איתו בעשר השנים הראשונות, ביבי ב-96' אמר שבלי חגי הוא לא היה נהיה ראש ממשלה. בשנים האחרונות הקשר התרופף בגלל ביקורות שמתחתי על מהלכים שלו, אבל אני באמת ממשיך להרגיש כלפיו חיבה ואני אומר לו היום – 'ביבי, זה הרגע שבגללו הגעת לראשות הממשלה. עד עכשיו עסקת בבלימה אבל עכשיו הגיע הרגע האמיתי – לפרוץ קדימה ולנרמל את חייהם של חצי מליון יהודים החיים ביו"ש.

'הם הצביעו בשבילך ולבית היהודי וזה הקהל שמחזיק את הממשלה שלך. זו הדרישה הבסיסית ואם חלילה לא תצליח לעמוד במבחן כפי שנאמר לאסתר המלכה, רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *