המערכת הפוליטית מגיבה למסיבת העיתונאים של טראמפ ונתיהו: בנט מברך את ראש הממשלה, השר גלנט מגדיר את הנאום של טראמפ "היסטורי" ובשמאל מפנים את האש כלפי נתניהו: " מיוזע, מגומגם ונאלץ לחזור בו מעמדות שעליהן הצהיר"

המערכת הפוליטית מגיבה למסיבת העיתונאים ולהצהרותיו התקדימיות של דונלד טראמפ. כצפוי, בימין מברכים על "העידן החדש" ואילו בשמאל מעדיפים להפנות את האש כלפי נתניהו.

ראשון להגיב היה שר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, שכתב: "עידן חדש. אחרי 24 שנה דגל פלסטין הורד היום מהתורן ומוחלף בדגל ישראל. אני מחזק את ראש הממשלה שגילה מנהיגות ותעוזה וביצר את בטחון ישראל".

שר המדע, אופיר אקוניס: ״סופסוף הגיע סופו של רעיון שגוי ומסוכן: הקמת מדינת טרור פלשתינית בלבה של ארץ ישראל. גם הנשיא טראמפ מבין שנוסחת ״שתי מדינות״ לא תביא לשלום במזרח התיכון, ושצריך למצוא פתרונות אחרים כדי להשיג שלום. זהו יום חשוב מאוד לכל אוהבי ארץ ישראל״.

טראמפ: "2 מדינות? רק אם הצדדים ירצו; אני בוחן העברת השגרירות לירושלים"

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי): "נראה שקשה מאד לתקשורת הישראלית ולשמאל לקבל שיש פה עידן חדש. אני מברך את ראש ממשלת ישראל בראש ובראשונה על עידן חדש של אווירה טובה בין שני ראשי המדינות, על הראייה עין בעין את מסוכנותה של איראן ואת הצורך להתמודד עם הטרור העולמי. על מדיניות היוצאת לדרך חדשה, המבינה שמדינה פלסטינית אינה פתרון אלא בעיה גדולה, מדיניות היודעת שדרושים לישראל גבולות ברי הגנה ברמת הגולן ובירדן, הן מכח ההבטחה וההיסטוריה היהודית והן מכח המחשבה המפוכחת והאחראית לביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית והאזור כולו".

שר הבינוי והשיכון, ,יואב גלנט, (כולנו): "נאום היסטורי של טראמפ: 'לא נאפשר לאיראן להחזיק נשק גרעיני לעולם, לעולם. הפלסטיניים מלמדים הרבה שנאה, הם חייבים להפסיק והם חייבים להכיר בישראל' – אלו הם דבריו. יש לנו ידיד בבית הלבן".

ח"כ אראל מרגלית (העבודה): "הימין הקיצוני ניצח הערב, מדינת ישראל הפסידה. נתניהו מוביל אותנו כעת למדינה דו לאומית, תוך בריחה מהאינטרס הישראלי של שתי מדינות. אנו צופים בקמפיין הבריחה של נתניהו מהחקירות תמורת קולות, וכולנו נשלם את המחיר".

ח"כ עמיר פרץ (העבודה): "זאת פגישה בין שני אישים מאוד חשובים בזמן מאוד חשוב אבל לצערי האישיות שמדאיגה אותי בפגישה הזאת היא דווקא זו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו מגיע לפגישה נתון לאיומי הקואליציה שלו המנסה להכתיב לו את תוצאות הפגישה מראש. נתניהו מגיע מיוזע, מגומגם ונאלץ לחזור בו מעמדות שעליהן הצהיר ומדברים שכבר אמר.

כנראה שזו תהיה פגישה בעלת אופי ידידותי, אבל מה שעומד על הפרק הוא לא מידת החברות בין השניים. השאלה היא גם לא מה רוצים האמריקאים, אלא מה רוצים הישראלים. הנשיא האמריקאי יודע שאין דרך אחרת להתקדם, פרט לזו של פתרון מדיני. עם כל הכבוד לארה״ב, אנו אלה שנשארים עם הבעיה כאן, ועלינו להתמודד אתה בעצמנו״.