שרי 'הבית היהודי' מתייחסים לפרסומים לפיהם בעקבות פגישתו עם טראמפ, רה"מ מתכוון לחזור בו מההבטחה לתושבי עמונה • "הממשלה מחוייבת להסכם ואין לנו כל כוונה להפר אותו. יוקם ישוב חדש כפי שהתחייבנו"

מתיחות בקואליציה: אמש פורסם כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט לחזור בו מהבטחתו להקים ישוב חדש למפוני עמונה – זאת בשל מסרים שונים שקיבל מטראמפ בפגישתו ולאחריה. ע"פ הדיווח בערוץ 2, גורם ישראלי בכיר אמר כי בעקבות הפגישה בין נתניהו לטראמפ, הנושא של בניית ההתנחלות החדשה נמצא בבחינה מחדש בדיונים בין ישראל לארצות הברית.

עוד דווח כי במהלך ביקור נתניהו בארצות הברית הוחלט כי מי שירכז את הצוות שיעסוק בנושא הוא שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר, כנראה מול חתנו ומקורבו של טראמפ ג'ארד קושנר.

בעקבות הפרסום יוצאים הבוקר שרי 'הבית היהודי' בהצהרות חד משמעיות בנושא. שר החינוך, נפתלי בנט, מסר: "התחייבות צריך לקיים. ראש הממשלה חתם על הסכם להקים ישוב חדש לתושבי עמונה. אני בטוח שהוא יעמוד בהתחייבות זו".

שרת המשפטים, אילת שקד, הוסיפה: "הממשלה מחויבת להסכם שנחתם מול תושבי עמונה ואין לנו שום כוונה להפר אותו. יוקם ישוב חדש לתושבי עמונה כפי שהתחייבנו".

מתיישבי עמונה בירכו על דברי השרים ומסרו: "לאחר ההרס הנורא שביצעה הממשלה ביישוב, הפרת הסכם חתום של המדינה כולל התחייבות פומבית של ראש הממשלה היא חצייה של קו אדום עבור המחנה הלאומי ואוהבי ארץ ישראל.

זה היום ה-18 שאנחנו, משפחות עמונה וילדיהם, שוהים באכסניית נוער וממתינים למימוש ההתחייבות שנחתמה ועליה חזר ראש הממשלה בביקורו באריאל להקים עבורנו ישוב חדש 'באופן מיידי', כלשונו".