במערכת הפוליטית תוקפים את מינויו של צחי הנגבי לשר התקשורת במקומו של בנימין נתניהו • ח"כ מיקי רונטל: "ראש הממשלה מבין היטב את עומק החקירות וחומרת הראיות נגדו. הוא מפוחד וחלש. אסור לנו ליפול בפח, הוא לא מוותר על השליטה"

בישיבתה השבועית של הממשלה מחר צפויים השרים לאשר את מינויו של השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, לשר התקשורת. מי שהחליט על המינוי הוא בנימין נתניהו שבחר להעניק להנגבי את התפקיד לתקופה של 3 חודשים, כשלאחריה הוא יחליט האם להפוך את המינוי הזמני לקבוע.

הרקע למהלך: העתירות שהוגשו לבג"ץ נגד כהונתו של נתניהו כשר תקשורת. העתירות הוגשו בנפרד על ידי התנועה לאיכות השלטון ועל ידי יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג.

באופוזיציה תקפו את המהלך וכינו אותו אחיזת עיניים. ח"כ מיקי רוזנטל מסר: "ראש הממשלה מבין היטב את עומק החקירות וחומרת הראיות נגדו. הוא מפוחד וחלש. זה לא בא בקלות, אבל נתניהו שוכנע על ידי יועציו להיפרד מתיק התקשורת, התיק הקרוב ביותר ללבו, כצעד שנועד לרכך את המשטרה ואת היועץ המשפטי לממשלה לפני הגשת, אם וכאשר, כתב אישום פלילי. אם אין ולא יהיה כלום, אם לסחור בטובות הנאה מול מול"ים של עיתונים זה עניין אלמנטרי כפי שטוען נתניהו, למה לוותר על התיק? למה עכשיו?

אל לנו ליפול בפח. ביבי מוותר על הטייטל אבל לא על השליטה במשרד התקשורת. ההסכם הקואליציוני מחייב הסכמתו לכל יוזמה בנושא. הוא ימשיך למשוך בחוטים גם באמצעות מנכ"ל משרד התקשרות, מקורבו ומי שהיה ראש מטה הבחירות שלו – שלמה פילבר. ראש הממשלה בחש מאחורי הקלעים בענייני 'בזק' בשליטת ידידו שאול אלוביץ' למרות האיסור המפורש ממנדלבליט. הוא עשה את זה אז הוא יעשה זאת גם עכשיו. למזלנו, היום הוא חלש מכדי לסגור את תאגיד השידור".

ח"כ זהבה גלאון: "מינוי הנגבי כממלא מקום ולא כמחליף קבוע מנציח את שליטתו דה-פקטו של נתניהו במשרד התקשורת. ההחלטה למנות את הנגבי לתקופה של שלושה חודשים היא מביכה, שכן ברור שניגודי העניינים של נתניהו עם מוזס, מילצ׳ן, לאודר ושאר טייקוני התקשורת לא יתמסמסו מאליהם עד מאי. נתניהו מנסה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה – הוא הבין שסבך ניגודי העניינים שלו עם כלי התקשורת השונים מסבך את מצבו המשפטי, אך הוא לא מוכן לוותר על התיק החשוב לו ביותר, תיק שמאפשר לו לאיים על עיתונאים ולהניף חרב מעל כלי תקשורת שאינם סרים למרותו. התוצאה, כמו כל פעולה של נתניהו, היא מיש-מש מגוחך בדמות מילוי ממלא מקום לשלושה חודשים בלבד.

ברור שבכך נתניהו ימשיך לשלוט דה-פקטו במשרד התקשורת, קל וחומר כששלמה פילבר, מינוי של נתניהו במשרת אמון, ממשיך לכהן כמנכ"ל משרד התקשורת. שלא יהיה ספק – נתניהו מינה את הנגבי לשמש כעלה תאנה וכדי להכשיר את הקרקע למקרה של כתב אישום בפרשת 2000, אבל אחיזתו בנעשה במשרד התקשורת תהיה איתנה ופסולה כתמיד".

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני): "במקום להודיע לציבור האם הוא בוחר בשתי מדינות לשני עמים או במדינה אחת, נתניהו ממשיך לעסוק רק בהישרדות. ראש הממשלה מנסה בכוח להשאיר שליטה במשרד התקשורת ומבקש להמשיך בניגוד העניינים בו הוא מצוי.

"יש להעביר את תיק התקשורת באופן מלא לשר שאינו נתניהו ולא נתון למרותו או פיקוחו, ולא לבנות עוד קומבינה בכדי לעקוף את בג"צ. אני קורא לשר הנגבי לא להסכים להיות עוד כלי שרת לאובססיה של נתניהו לשלוט. בעת הזו נדרש שר תקשורת עצמאי שלא יהיה כפוף לגחמותיו של נתניהו".
פייסבוק טוויטר