האם בקרוב רובוטים יחוייבו לשלם מס הכנסה? ביל גייטס משוכנע שכן

לטענת מייסד מייקרוסופט ואחד האנשים העשירים בעולם, "אם רובוטים תופסים בהדרגה את מקומם של בני אדם במגוון משרות ותפקידים, אז ראוי שגם הם ישלמו מסים" • ויש לו גם הצעה כיצד להטיל את המסים האלה וכיצד לגבות אותם

עידן הרובוטים יחסוך כסף? לא בטוח: מייסד מייקרוסופט ואחד האנשים העשירים בעולם, ביל גייטס, טוען כי המכונות האנושיות יצטרכו בשלב כלשהו להתחיל לשלם מס הכנסה רווחיהן.

"אם עובד אנושי מבצע נניח עבודה במפעל בשווי 50,000 דולרים, הוא נדרש לשלם מס על ההכנסה הזו. אם רובוט מגיע ועושה את אותה העבודה, אפשר היה לצפות שיוטל מס בשיעור דומה על הרובוט", טען גייטס בראיון לכלי תקשורת אמריקאי.

לדבריו, "רובוטים מועילים במובן זה שהם מאפשרים לבני אדם להתפנות מביצוע סוגי עבודה מסוימים ובמקום זאת מאפשרים לאנשים לעבוד בתחומים שבהם קיים מחסור בעובדים, כמו מורים ומטפלים בקשישים ובאנשים בעלי צרכים מיוחדים….כל התחומים הללו הם כאלה שבהם נדרשת אמפתיה והבנה אנושית שהן תכונות מאוד, מאוד ייחודיות. ואנחנו עדיין מתמודדים עם מחסור עצום באנשים כדי לסייע שם".

הוא הוסיף: "אם אפשר לקחת את כוח העבודה שפעם עשה את מה שעכשיו מבוצע באוטומציה, ולאפשר מבחינה פיננסית, מבחינת הכשרה ומבחינת מימוש אישי לאדם להתפנות לעשות דברים אחרים אלו, אז זה רווח נקי. אבל אי אפשר פשוט לוותר על מס ההכנסה הזה, מכיוון שזה חלק מהאופן שבו מממנים רמה זו של עובדים אנושיים.

יש דרכים רבות לנצל את השיפור בפריון העבודה כדי להגדיל את ההכנסות ממסים", הוסיף גייטס. "חלק יכול לבוא מהרווחים שהניב ייעול שחסך כוח עבודה. חלק יכול להגיע ישירות בצורה של סוג כשלהו של מס רובוטים. אני לא חושב שחברות הרובוטיקה יתקוממו על כך שהולך להיות מס".

רובוט אחרי בן אדם: צפו ברובוט העצום שצועד רגלית

3 תגובות

איזה שטויות, רובוט לא מחייב שיהיה משהו מוגדר, עקרונית כל מחשב הוא סוג של רובוט.

מה הוא מתערב בעיניינים לא לו, כמה שפחות מיסים יותר טוב.

– יח"צ וקמפיין. אם רובוט לא מרוויח למה שישלם? טוב, לא אכפת לי שביל גייטס יוריש את הונו לרובוט שלי…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *