ליברמן: "יש לנו 3 בעיות להתמודד איתן: איראן, איראן ואיראן"

שר הביטחון נאם הבוקר בכנס מינכן לביטחון והתייחס למצב באזור: ״משמרות המהפכה הן ארגון הטרור הגדול והברוטאלי ביותר בעולם" • ליברמן דחה את ההכרזה של חלק מחבריו לממשלה לפיה "פתרון שתי המדינות מת" וטען כי חייבים לחתור לפתרון בכיוון הזה

״משמרות המהפכה הן ארגון הטרור הגדול ביותר בעולם והברוטאלי ביותר וקסאם סלימאני הוא הטרוריסט מס׳ 1 בעולם״: כך אמר הבוקר שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בנאומו בועידת מינכן לביטחון.

הוא הוסיף: ״צריך להנהיג מדיניות קשוחה מול איראן, להפעיל לחץ משולב, צבאי וכלכלי ולאכוף את החלטות מועצת הביטחון. יש לנו שלוש בעיות עיקריות שעלינו להתמודד עימן – איראן, איראן, ואיראן. השאיפות הגרעיניות של איראן, הטילים הבליסטיים והרצון שלהם לייצר טילים מדוייקים בכל מקום אפשרי במזה״ת: בלבנון, בסוריה, בתימן ובמקומות נוספים. ישנו גם הניסיון שלהם להיכנס ולפעול ולחתור תחת משטרים בכל מדינה- מבחריין עד תימן, מתימן עד לבנון, ומלבנון לסוריה והניסיון שלהם לייצר כאוס בכל מקום כשהמטרה העיקרית שלהם היא ערב הסעודית. בנוסף הם מייצרים שלוחות טרור על-מנת לערער את היציבות האזורית, כמו חיזבללה בלבנון, הג׳יאהד האיסלאמי והחמאס ברצועת עזה, המילציות החות׳יות בתימן והמילציות השיעיות בעיראק".

על הסכסוך הישראלי-פלסטיני אמר ליברמן: ״העולם אינו חצוי בין יהודים למוסלמים ונוצרים או בין ישראלים לפלסטינים אלא בין הכוחות הקיצוניים לכוחות המתונים. ‏בפעם הראשונה מאז 1948 העולם הערבי המתון הסוני מבין שהאיום עליו הוא לא היהודים או הציונות אלא איראן. צריך לשמור על המדינה היהודית. לצורך כך צריך ללכת לשתי מדינות על בסיס של חילופי שטחים ואוכלוסיות וכחלק מהסדר אזורי כולל. אי-אפשר להסכים להצעה של מדינה פלסטינית בלי אף יהודי אחד ושבמדינת ישראל יהיו 20% פלסטינים״.

צילומים: אריאל חרמוני – משרד הביטחון
IMG-20170219-WA0035

IMG-20170219-WA0034

IMG-20170219-WA0032

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *