ברק שוב תוקף את נתניהו: "איש חלש שעוסק בהשרדות"

רה"מ ושר הביטחון במתקפה חריפה נוספת נגד נתניהו, הפעם בשל הפרסומים על וועידה אזורית שנערכה בעקבה: "הבכיינות והקפאון המשתק שאוחזים בנתניהו מובילים את המדינה אל עבר תהום של 'מדינה אחת'"

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, שוב תוקף בחריפות את נתניהו. הרקע הפעם: הפרסומים על וועידת שלום אזורית שהסתיימה ללא כלום בשל עמדותיו של נתניהו.

"הביזיון נחשף. כבר שנתיים מונחת על השולחן הצעה לוועידה אזורית עם כל השחקנים המרכזיים בחסות אמריקאית", כותב הערב (ראשון) ברק ומוסיף: "מדוע זה לא יצא לפועל? מה מפחיד בועידה אזורית? מה מפחיד בחיזוק מעמד ישראל באזור, בכריתת בריתות חדשות וחשובות? מה מפחיד כל כך בג'ון קרי?.

הכל מפחיד את נתניהו. איש חלש ונגרר שעוסק בהשרדות אישית. כל שבריר של שינוי שעלול לערער את יסודות הבית בבלפור מטיל עליו פחד משתק. סיפור הציונות הוא סיפור של העזה מדינית ובטחונית כנגד רוב הסיכויים – וניצחון. גם אם לא תמיד כל צעד מצליח. ביבי זאת לא מנהיגות מובילה – זאת התקרבנות בכיינית ופאסיביות נגררת. זו מעילה באמון הציבור ובמה שנדרש מראש ממשלה בישראל. ישראל חייבת לחזור ליזום, להעז ולקחת את גורלה בידיה. רק כשנחזור לפעול נוכל להבטיח ביטחון אמיתי מעל הכל; מדינה יהודית ציונית דמוקרטית; 'שלמות העם' קודמת ל'שלמות הארץ'; ולכונן בישראל את חברת המופת עליה חלמו האבות המייסדים, בשלה נלחמנו והקרבנו והיא שתבטיח את עתידה ארוך הטווח של ישראל".

לדבריו, "אחיזת העיניים, החרדות, הבכיינות והקפאון המשתק שאוחזים בנתניהו מובילים את המדינה אל עבר תהום של 'מדינה אחת', עם רוב ערבי ומלחמת אזרחים. את הגלישה על ה'מדרון החלקלק' הזה חובתנו לעצור. אם לא נתעשת – כולנו יחד נשלם את המחיר"

נחשף: הפסגה החשאית של נתניהו, נשיא מצרים ומלך ירדן – בתיווכו של קרי

4 תגובות

ברק הזה האם הוא אחיו של ברק אובמה

כל הפוסל במומו פוסל…

רבותי, נמאס לנו לגמרי מהיצור ששמו אהוד ברק.
נא הגיבו והצטרפו להבעת המחאה ושאט הנפש.

אנין דעת אתה צודק, ואני רק רוצה להתייחס למנטרה אחת שכל הזמן חוזרים עליה נביאי הזעם של השמאל: "שלמות העם קודמת לשלמות הארץ".
על איזה שלמות של איזה עם מדובר?
האם הגירוש מגוש קטיף בו גורשו אלפי אנשים מביתם, תרם במשהו לשלמות העם?
האם חורבן עמונה תרם במשהו לשלמות העם?
על מה אתם מקששקים כל הזמן

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *