מקלב דורש: להשוות התנאים בבתי הדין לתנאים בבתי המשפט

"אדם צריך לקבל תמורה לאגרה אותה הוא משלם, התנאים אשר מקבל אשר המתדיין בבתי המשפט אינם קרבים כלל ועיקר ולתנאים אשר קיימים בבתי הדין הרבניים", אומר מקלב

ח"כ מקלב דורש להשוות את תקציבי בתי הדין הרבניים לאלו הקיימים במערכת בתי המשפט, במהלך דיון שהתקיים היום בוועדת החוקה סביב בקשת המדינה לעלות את אגרת ההתדיינות בבתי הדין הרבניים הנגבות עבור פתיחת תיקים וכדומה, פנה ח"כ מקלב בבקשה להעלות את סכום התקציבים והתקנים הקיימים בבתי הדין בכדי שהאגרה הנגנבת תיתן תמורה הולמת וראויה למדיינים, "אדם צריך לקבל תמורה לאגרה אותה הוא משלם, התנאים אשר מקבל אזרח בבתי המשפט אינם קרבים כלל ועיקר ולתנאים אשר קיימים בבתי הדין הרבניים".

לפי המצב החדש סכום ערעור על פסק-דין של בית דין דתי יועלה מכ-190 שקלים ל-650; כפי המקובל במערכת בתי המשפט, חבר הכנסת מקלב הלין על חוסר השוויון הקיים בין המערכות, "אדם ישלם היום מחיר שווה לזה הנגבה בבתי המשפט אך לא יקבל תמורה כפי המקובל בבתי המשפט, מנופפים בשוויוניות ועל הדרך פוגעים באזרחים שהיו יכולים לשלם מחירים זולים בהרבה. האגרות צריכות לשקף את העלות של התנאים הניתנים בבתי הדין".

ח"כ מקלב הוסיף; "זה לא נושא של הורדת מחירים, אם היו רוצים להוריד מחירים היו מפחיתם את האגרה הניגבת בבתי המשפט, אין פה שוויוניות במקום אשר פוגעים באזרחים אשר יכלו לשלם פחות וכעת יצטרכו לשלם יותר" – דברי ח"כ מקלב. מנכ"ל בתי הדין הרבניים הרב יעקובי הסביר אף כי עם עליית מחירי האגרות בבתי הדין על המדינה לפעול ולהעלות את תקציבים המופנים לבתי הדין בכדי להשוות את רמת השירות והתקנים לאילו הקיימים בבתי המשפט.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו