אלקין הודיע: "לא נחדש את ההיתר למכל האמוניה"

בצל ההליכים המשפטיים בענין הוצאת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה, הודיע הבוקר השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, על צעד נוסף בדרך לנטרול הפצצה המתקתקת • "התנהלות חיפה כימיקלים לא השאירה לנו ברירה"

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

בצל ההליכים המשפטיים בענין הוצאת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה הודיע הבוקר השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, על צעד נוסף בדרך לנטרול הפצצה המתקתקת: אי חידוש ההתר למכל. "המשרד בהתאם לעמדתנו המקצועית העקבית והנחושה, סבור שאין מקומו של מכל האמוניה במפרץ חיפה. במהלך השימוע ביקשנו מחיפה כימיקלים להציג לנו חלופה ברורה וישימה עם לוחות זמנים קצרים וקבועים למכל. לצערנו, הנהלת חיפה כימיקלים בחרה שלא להשתמש באפשרות זו, כפי שגם בעבר בחרה שלא לפעול להצלחת המכרז להקמת מפעל האמוניה בדרום", הודיע אלקין.

לדבריו, "בתנאים אלה, מתוקף האחריות והסמכות שחלה עלינו לדאוג להגנת בריאותם של מאות אלפי תושבי מפרץ חיפה, התנהלות חיפה כימיקלים לא השאירה לנו ברירה אלא להחליט על אי-חידוש של היתר הרעלים לשימוש במכל האמוניה, על אף הלחצים הרבים שהופעלו עלינו. יחד עם זאת, מתוך האחריות לאספקת האמוניה לצורכי המשק ועל סמך חוות הדעת שקיבלנו מהמל"ל וממשרד הכלכלה, נתנו תקופה של שלושה חודשים להיערכות המשק למסלולים אלטרנטיביים לרכישת האמוניה".

במערכת הפוליטית ברכו על המהלך. ח״כ עמיר פרץ אמר: ״על ישראל מוטלת האחריות לסגור את מפעל האמוניה ולהסיר את הסכנה מעל הציבור בחיפה ובצפון. הפתרון הנכון, בהתאם להחלטת ממשלה שכבר עברה בנושא, הוא הקמת מפעל חדש במישור רותם שיספק את הצרכים המקומיים. לשם כך פעלתי כאשר הייתי השר להגנת הסביבה וכך אני קורא לפעול גם היום״.

ח"כ יעל כהן פארן, יו"ר שדולת מפרץ חיפה (המחנה הציוני), הוסיפה: "אני מברכת את המשרד להגנת הסביבה ואת השר בראשו, ח"כ זאב אלקין, על ההחלטה לא לחדש את היתר הרעלים למכל האמוניה. עם זאת, יש ליישם את התוכנית במיידי שכן, התחממות הגזרה הצפונית מציבה אותנו בסכנה ביטחונית יום יומית במהלך שלושה חודשי ההיערכות. יש לתת למפעלים הקטנים את השימוש המינימלי באמוניה גם במחיר של פיצוי "חיפה כימיקלים" על אובדן הכנסות בתקופת ההיערכות שכן, אסור לנו להשאיר פתח לפגיעה ביטחונית בנוסף על הפגיעה הקיימת שכזו תהיה בכייה לדורות".

נסראללה מאיים על חיפה: "פגיעה במכל האמוניה היא כמו פצצה גרעינית"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell