שדה התעופה בחיפה משתדרג: "העיר תהפוך למטרופולין"

אדריכל הערים החיפאי: "זו בשורה אדירה, כעת הזמן לקדם התכנית שראש העיר תומך בה להקמת שדה משלים לנתב"ג בחיפה, שיאיץ את פינוי האמוניה ויתרום להתפתחות אדירה של העיר מבחינת השקעות, תיירות ואלפי מקומות תעסוקה"
 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

במקביל לתחילת הערכות רשות שדות התעופה להארכת מסלול ההמראות והנחיתות בשדה התעופה בחיפה, טוען מיכה רטנר, אדריכל ומתכנן ערים, תושב העיר חיפה, כי מבדיקות מקצועיות ומעמיקות שביצע עולה, כי הרחבת הפעילות בשדה התעופה בחיפה, הינה הפתרון היעיל, המהיר, ניתן להשלימו תוך שנתיים והזול, מבחינת עלויות, להקמה שדה תעופה משלים לנתב"ג. נתב"ג הינו אחד מחמישה שדות התעופה שקצב גדילתם הוא המהיר באירופה, התנועה בנתב"ג עומדת על 17 מיליון נוסעים בשנת 2016 כולל טיסות פנים לאילת ולכן חייבת הממשלה להקים שדה תעופה משלים לנתב"ג. זו הזדמנות היסטורית להאדיר את חיפה ולהפכה למטרופולין שימשוך אליה אוכלוסיות רבות ותהווה 'שער הכניסה לישראל'.

ברשות שדות התעופה מתכוונים להאריך את המסלול בחיפה בשלב ראשון, מ- 1,300 מטר ל- 1,600, כך שיוכלו להמריא מטוסים גדולים יותר של עד 120 נוסעים. אך על מנת להפוך את הפעילות במקום לכזו שתאפשר טיסות לכל אירופה ובתדירות גבוהה כמתבקש בהקמת שדה תעופה משלים, נדרשת הארכת המסלולים ל- 2,400 מטרים. "אני מברך את ראש העיר יונה יהב על קידום המהלך ואת כל הגורמים על ההחלטה להרחיב את שדה התעופה בחיפה! על שר התחבורה ורשות שדות התעופה להבין את מה שראש העיר יונה יהב מסביר להם, זה הזמן להאריך את המסלולים ל- 2,400 או 3,000 מטרים ולהקים בחיפה שדה תעופה משלים לשדה בנתב"ג. זה הזמן לקחת החלטה נבונה ומקצועית להרחבת השדה בחיפה" אומר רטנר.

אחת הבעיות שעמדו בדרכה של חיפה להקמת שדה תעופה בינלאומי, הינה הקרבה למיכל האמוניה. החלטת השר זאב אלקין והמשרד להגנת הסביבה ופסיקת בית המשפט על סגירת המיכל והעתקתו מאזור חיפה והמפרץ, תאפשר את התרחבות הפעילות בשדה התעופה, צעד חשוב הצפוי לקדם את מעמדה של חיפה למטרופולין של הצפון, השקעות כלכליות רבות לעיר הצפונית, גידול במספר התיירים ויצירת אלפי מקומות תעסוקה חדשים.

רטנר ששרת בעבר בחיל הים, היה שותף לתכנון נמל חיפה, ביצע תכנון למרינות בהרצליה וחיפה והשתתף בתכנון נמלים בחו"ל מסביר, כי הקמת שדה משלים לנתב"ג על הים, יפחית את מפגעי הרעש, יאפשר נגישות מכל הארץ באמצעות הרכבות המהירות לחיפה- מהמרכז, רכבת העמק החדשה והרכבת המוקמת בימים אלו לכרמיאל. "חיפה היא המקום האידיאלי לכך, עיר מרכזית בצפון הארץ ובסמוך לנמל הנוסעים ותשתית פעילה של רשת תחבורה ורכבות מהירות לכל הארץ. המהלך גם יוסיף 4,000 מקומות תעסוקה, זו בשורה אדירה לחיפה וראש העיר יונה יהב מבין זאת.
זו הזדמנות היסטורית שלעיר חיפה אסור לפספס ותסייע לסביבת חיפה והצפון כולו".

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
העורבים ניקרו את האוח הצעיר; כך הוא הוחזר לחיק הטבע • צפו
לִבָּאִי בְּאוֹרַיְתָא • סיום מסכת פסחים בחצר הקודש סקאליע

3 תגובות

 1. כל הכבוד לראש עיירית חיפה מר יונה יהב שהוא סוף סוף הגיע למסקנה שהרחבת נמל התעופה בחיפה תשרת את חיפה ותספק תעסוקה לאלפי תושבים מחיפה ומהצפון.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן