בשמאל מאוכזבים מהשופטים החדשים שמונו לבית המשפט העליון ומעדיפים לכוון את האש לשרת המשפטים • לבני: "אני מקווה שההגה יישאר בידיים בוטחות של שופטים שמבינים את האחריות של בית המשפט העליון שהיום היא הרבה יותר גדולה מבעבר"

בשמאל לא אוהבים – בלשון המעטה – את זהותם של השופטים החדשים שנבחרו לבית המשפט העליון ותוקפים לאורך הימים האחרונים את שרת המשפטים, אילת שקד, שחתומה על המהלך.

"אני מאחלת הצלחה לשופטים במשימה שלהם – לשמור על זכויות אזרח במדינת ישראל ולשים לעיתים אור אדום ומחסום בפני שלטון שאין לו גבולות", אומרת חברת הכנסת, ציפי לבני, שכיהנה בעבר בתפקיד בו אוחזת שקד כיום.

לבני הוסיפה: "אני חולקת עמוקות' על המטרות של שרת המשפטים הנוכחית. היא רוצה בית משפט כנוע, בית משפט שלא מבקר את הממשלה ולא שם לה גבולות אלא אומר לה רק 'כן'.

אני מכבדת את כל השופטים ומקווה ששקד תתבדה כשהיא אומרת שהיא מקווה שההגה של ספינת הדגל ילך למקום אחר. אני מקווה שההגה יישאר בידיים בוטחות של שופטים שמבינים את האחריות של בית המשפט העליון שהיום היא הרבה יותר גדולה מבעבר. הממשלה הזאת משקפת השקפת עולם אנטי דמוקרטית".

לדבריה, "במשך שנים רבות נבחרו שופטים שנוטים יותר לקו הליברלי ולא שמעתי על כך זעקות שבר". הפעם הבאנו לידי ביטוי, הפוליטיקאים בוועדה, את האג'נדה שלשמה נבחרנו, וכך צריך להיות. כך אמור להיות במדינה דמוקרטית".

אחרי ההישג הגדול – שקד מסמנת את היעד הבא: שופט עליון חרדי