תושבי עוטף עזה לא הופתעו מתמונת המצב שהציג בכיר בקבינט לפיה 15 מנהרות התקפיות חוצות כעת את הגבול לישראל • דווקא ראשי הרשויות באזור מפגינים אופטימיות ומשוכנעים שהפתרון לאיום - קרוב מתמיד

תמונת המצב הקודרת שהציג אמש שר בכיר בקבינט באשר למנהרות ההתקפיות שחוצות את הגבול לישראל לא הפתיעו את תושבי עוטף עזה שטוענים מזה זמן כי הם שומעים את החפירות מתחת לבתיהם.

"חמאס מעולם לא אמר שהוא יפסיק לחפור. הוא לא הודיע שיפסיק להתחמש. אנחנו שומעים ורואים את זה מכאן", סיפרה תושבת האזור לחדשות 2.

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, דווקא ביקש לשמור על אופטימיות: "אני מבקש לחזור ולהדגיש כי צה"ל פעל ועודנו פועל באזור על מנת לשמור על ביטחון תושבי העוטף. קיר המכשול שנבנה בימים אלו, תפקידו לא רק למנוע חפירת מנהרות חדשות אלא להרוס מנהרות קיימות ותוך כך גם את המנהרות המוכרות כיום למערכת הביטחון. על כל פנים, בכל הקשור למנהרות- נראה כי הפתרון קרב".

ראש המועצה האזורית שדות נגב מסר: "אינני מכיר את המידע אודות 15 המנהרות המדוברות, אך אני בטוח כי במידה וישנן כאלה, הן מטופלות בכל כובד הראש על ידי הגורמים האמונים.

ככל שאני מכיר את מערכת הביטחון והמערכת המדינית, איני יכול להאמין כי במידה ומידע מסוג זה אכן מצוי בידי גורמי הביטחון ואינו מטופל בכל הרצינות הנדרשת. איום המנהרות יצר מציאות חדשה בשטח אשר הביאה לערעורו החוסן האזרחי של תושבי עוטף עזה. אנו ערים לאיום זה ולהשפעתו הגדולה על תושבינו ועל כן, אנו עוקבים ונמשיך לעקוב אחר הטיפול בנושא זה".

בכיר בקבינט: "15 מנהרות של חמאס חוצות את הגבול מהרצועה לישראל"