שינוי כיוון? ראש הממשלה, שהתייחס לנושא בדיון סגור של סיעת הליכוד, אמר לחברי הכנסת כי כניסת טראמפ לבית הלבן היא הזדמנות היסטורית "אבל צריך לדעת את המגבלות של ההזדמנות הזאת"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (שני) בישיבה סגורה של סיעת הליכוד כי אין הסכמות עם ממשל טראמפ בנוגע לבנייה בהתנחלויות. "הדברים לא פשוטים כמו שאתם חושבים", אמר נתניהו לחברי סיעתו.

כזכור לאחר כניסת טראמפ לבית הלבן אישרה ישראל בנייה של כ-2,500 יחידות דיור ביהודה ושומרון ומהבית הלבן סירבו לגנות את ההחלטה הישראלית "תהיה פגישה בין הנשיא דונלד טראמפ לראש הממשלה בנימין נתניהו ונדון בזה".

כיום לאחר כשלושה שבועות מפגישת ראש הממשלה עם הנשיא האמריקאי, מביע נתניהו הסתייגות זהירה בדבר המשך כוונת ישראל לבנות בהתנחלויות. "כניסת טראמפ לבית הלבן היא הזדמנות היסטורית, "אבל צריך לדעת את המגבלות של ההזדמנות הזאת"

"אין הסכמה לגבי הבנייה. נקים מנגנון לנסות להגיע להבנות שאין לנו כרגע… הדברים לא פשוטים כמו שאתם חושבים", לשון נתניהו.

צילום: אבי אוחיון, לע"מ

צילום: אבי אוחיון, לע"מ

ראש הממשלה התייחס לנושא גם בשבוע שעבר בביקורו באוסטרליה, והבהיר כי ישראל לא תוותר על השליטה הביטחונית ממערב לירדן, וכי רק אם הפלסטינים יכירו במדינת ישראל ויוותרו על זכות השיבה ניתן יהיה להגיע להסדר.

"יצאנו מעזה והגוף האירופי שהיה אמור לאבטח את הגבול התאייד. הכוח הרב־לאומי בסיני התכווץ מול דאעש. אמרתי להם — קחו את עזה! אמרתי להם שאני לא אקח את המדינה שלי לאיבוד הדעת בגלל כתבה בעיתון. אין תחליף לשליטה ביטחונית ישראלית מערבית לירדן. עם הסדר או בלי הסדר. ואם יגידו לי זה לא מסתדר עם ריבונות, אם יכירו במדינת ישראל ויוותרו על זכות השיבה — זה סוג ההסדר שאפשר להגיע אליו".