בעקבות התרבות חילולי השבת בעיר הקודש והמקדש, מפרסמים רבני בד"ץ העדה החרדית קריאה לצאת למחאה נמרצת שתתחיל בשבת בצהריים בכיכר זופניק, משם ייצאו המוחים לעבר החנויות הפתוחות בשבת • המכתבים המלאים - בפנים

עם התגברות חילולי השבת בעיר הקודש ירושלים, יוצאים רבני בד"ץ העדה החרדית בקריאה לצאת למחאה "לתפוס אומנות אבותינו בידינו להכריז בקול גדול את מחאת השבת כדת של תורה".

ממידע שהגיע לאתר JDN עולה, כי על תוכנית העדה החרדית, המחאה תיפתח בעצרת על פני כיכר זופניק בשעה 15:30 בשבת בצהריים, משם ייצאו המוחים לעבר החנויות הפתוחות ל"ע בשבת קודש.

היום אף חתמו רבני ירושלים על מכתב מיוחד ממרן הגאב"ד והבד"ץ שליט"א, הנפתח תחת הכותרת "על חומתיך ירושלים אל דמי לכם":

"זה זמן זמנים טובא אשר מצב קדושת השבת בעיר הקודש ירושת"ו  מתדרדר והולך מדחי אל דחי רח"ל, ובעידוד וחסות העיריה נפתחים חנויות בתי עסק ומסחר ומקומות בילוי חדשים לבקרים לקול שתיקה רועמת של הציבור החרדי בכללותו ה"י".

"חלילה לנו בני א"ל חי לראות כבלע את הקודש ולהחריש אל מול חילול שמו הקדוש תורתו ושבת קודש אות ברית בין הקב"ה לעמו הנבחר, אוי לנו מיום התוכחה אם לא נשמיע קול מחאה על כבוד התורה והשבת.

"ולכן החלטנו כי ביום שבת קודש פר' תרומה ו' אדר תשע"ז הבעל"ט יצאו כל בית ישראל החרדים לדבר ה' למחאה גדולה ע"פ ככר זופניק בעצם יום השבת בשעה 3:30 אחה"צ. ולתפוס אומנות אבתינו בידינו להכריז בקול גדול את מחאת השבת כדת של תורה".

נוסח ההכרזה בערש"ק ברחובות ירושלים:

WhatsApp Image 2017-03-02 at 18.05.22

WhatsApp Image 2017-03-02 at 18.05.19

מהעדה החרדית נמסרה כי תכנית המחאה וסדר המעמד ביום שבת הבעל"ט, בשעה 3:30 אחה"צ יתאספו המוני בני היהדות הנאמנה בככר זופניק ולאחר דברי מחאה קצרים יצאו כל הציבור בראשות רבנים חשובים שליט"א לעבר החניות מחללי השבת בעיה" ק ת"ו , הגורמים מסרו שהמחאות יהיה סוערות כאלו שכבר זמן רב ירושלים לא ראתה בתקווה שאכן יביא למיגור תופעת החילולי שבת.

יש לציין שתופעת חילולי השבת בירושלים שכידוע גבוה בהיקפה כשיותר ממאתיים חניות פתוחות בשבת, קיבל תפנית ועליית מדרגה עם היוודע שמוסד בעל אופי דתי מובהק כ"היכל שלמה" מקום משכן הרבנות הראשית בעבר, התחילה להפעיל חניון בשבתות, דבר שנחשף השבוע ע"י עיתון 'קהלא קדישא'  היו"ל ע"י חוגי העדה החרדית דבר הגורם זעזוע עמוק לכל יהודי לראות איך שכבוד השבת יורד מדחי אל דחי ומוסד בעל אופי דתי מובהק לא בוש לחלל בריש גלי.