חברי הכנסת קיש וסמוטריץ' שיזמו את הצעת החוק להחלת הריבונות הודיעו, כי הם נענים לפנייתו של רה"מ לדחות את ההצבעה בשבוע וזאת בכדי לתאם את המהלך מול הממשל האמריקני • רה"מ הבהיר כי בנושא ההתנחלויות טרם הושגו הבנות עם ארה"ב

ביום ראשון הקרוב הייתה אמורה לעלות להצבעה בפני ועדת השרים לחקיקה, החוק להחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים, אלא שפנייתו של רה"מ ליוזמי ההצבעה חברי הכנסת קיש וסמוטריץ', הביאה להסכמה של דחיה בשבוע.

את בקשתו לדחות את ההצבעה בשבוע נימק נתניהו בצורך לתיאום המהלך עם הממשל בארה"ב.

השניים הבהירו כי הם נענים לפנייתו של רה"מ וזאת בכדי למצות את הדיונים עם רה"מ ובכדי להגיע להסכמות בנושא.

כזכור, בישיבת סיעת הליכוד שנערכה השבוע הבהיר רה"מ לחברי הכנסת כי על אף היחסים החמים עם הממשל החדש, הרי שבנושא ההתנחלויות אין עדיין הסכמות וזאת לנוכח דרישתו של טראמפ מנתניהו, 'לרסן' את הבניה בהתנחלויות.

אתמול התייחס ראש עיריית מעלה אדומים להצעת החוק ואמר, כי ״מדובר במאבק היסטורי משמעותי לביטחונה של מדינת ישראל ושלמותה של ירושלים. אנחנו רמת הגולן וירושלים זה היינו הך ולכן חייבים להחיל את הריבונות לאלתר. אין דבר כזה עיתוי נכון".

ואילו סגנית שר החוץ ח"כ חוטובלי הביעה את עמדתה, כי "ריבונות ניתן להחיל בצורה מדורגת ולהתחיל עם ירושלים רבתי וממנה להחיל את החוק על ההתיישבות כולה ובהמשך עד לריבונות שלנו מהים והירדן, אבל כדי לעשות זאת נדרשת אחדות בשורות, בלי תחרות מי ימני יותר.