ווי להאי שופרא • הגאון רבי ניסים טולידנו זצ"ל חבר מועצת גדולי התורה

ברוך דיין האמת: הגר"נ טולידנו זצ"ל הלך ביום השבת לבית עולמו לאחר שעבר צינתור בלבו שלא צלח, הגאון זצ"ל היה חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת שארית יוסף בבאר יעקב, הלוויתו תצא מחר יום א' מהיכל הישיבה בבאר יעקב בשעה 11:00

עולם התורה מתקדר ומתעטף הערב מוצאי שבת באבל כבד עם היוודע דבר סילוקו לשמי רום של הגאון המפורסם רבי ניסים טולידנו זצ"ל.

קרא עוד:

[postim]

הגאון הרב טולידנו שימש בימי חייו בתפקידים רבים, בהם חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת שארית יוסף בבאר יעקב, בשנה האחרונה סבל מאי ספיקת כליות, ועקב כך הלך ונחלש, הכאבים והיסורים לא מנעו מראש הישיבה, להמשיך ולתפקד מבחינה רוחנית, הוא המשיך למסור שיעורים כסדרן בישיבה, וניהל את סדר יומו כרגיל.

הרב זצ''ל

למרות שנאלץ שלוש פעמים בשבוע להתאשפז בבית החולים ולעבור טיפולי דיאליזה בימים א' ג' וה', לא התאונן על סבלו, אלא החיוך התמידי נותר נסוך על פניו המאירות בחן עילאי.

לפני כחודש וחצי ביום כ"ט ניסן הגדיל לעשות והגיע במסירות נפש ממש לאולמי וגשל בבני ברק לחזק את ידי עמלי התורה בכינוס הגדול של ארגון 'וכתבתם', וישב בין גדולי התורה וראשי הישיבות שיבדלחט"א, זאת למרות שבאותו היום עבר טיפול דיאליזה קשה מנשוא.

בסידור קידושין בצעירותו

ראש הישיבה זצ"ל היה מגדולי תלמידי מרן ראש ישיבת פוניבז' הגרא"מ שך זצ"ל, הרב שך היה מחבבו ואוהבו ביותר, היה משוחח ומשתעשע עמו רבות בשיעוריו, בהם היה מקשה ומפריך סוגיות שלימות בש"ס.

היה מיודד ביותר עם הגאון הגדול רבי דב צבי קרלנשטיין שיבדלחט"א ראש ישיבת גרודנא, עמו למד בחברותא בימי חורפו בין ספסלי ישיבת פוניבז' בבני ברק, אחד המפגשים ביניהם תועד במעמד של ארגון 'וכתבתם' בו נפגשו השניים טרם תחילת המעמד ושוחחו זמן רב בדברי תורה, באהבה ובחיבה מפליאה.

עם מרנן הגרמ''צ ברגמן והגרד''צ קרלשטיין

[עם יבלחט"א מרן הגרמ"צ ברגמן והחברותא הגרד"צ קרלנשטיין]

במהלך השבוע האחרון עבר צינתור בלבו, שצלח בחסדי שמים, והשתחרר למנוחה בבית בתו הרבנית אוחיון ברח' נועם אלימלך בבני ברק, עם חולשתו התגבר ויצא להתפלל בליל שבת בבית כנסת סמוך, אך בבוקרו של יום השבת חש ברע, והובהל בניידת טיפול נמרץ לבית החולים שיבא – תל השומר שם עבר צינתור נוסף שלא צלח ובשעה 13:30 לערך השיב ראש הישיבה את נשמתו לבוראה.

בן 79 שנים היה בפטירתו, עם התפשטות הבשורה המרה, אבל כבד ירד על עולם התורה והיכלי הישיבות, הלוויתו תצא מחר (א') בשעה 11:00 מרחבת ישיבת 'שארית יוסף' בבאר יעקב שם הרביץ תורה לאלפי תלמידים במשך עשרות שנים, במסע ההלוויה צפויים ליטול חלק אלפים מבני היהדות החרדית, שתמשיך מבאר יעקב לבני ברק שם ייטמן בבית החיים בחלקת נציבי ישיבת פוניבז' למנוחת עולמים.

יהי רצון שיהא מליץ יושר עבורנו ויחון אותנו בשמי מעל לפליטת עולמים אמן.

ת.נ.צ.ב.ה.

2 תגובות

אחד מגדולי הדור האחרון, עליו אמר הרב מפוניבז' שהיה שווה להקים את כל עשעבת פוניבז' בשביל ניסים טולידאנו אחד
איש של מסירות נפש בכל השטחים, ממש משרידי דור דעה
"וי להאי שופרא דבלי מארעא"

רבי, מורי, אבי, הוא הדוגמה האמתית של תורה,חוץ מגאון אדיר, הוא היה "האיש" כשהייתי תלמיד אצל הרב זצ"ל, לימד אותי את הגמרא ואהבת התורה שילם לי את כל האוצאות שהיה לי , וגם שילם לי את הכרטיס טיסע, ואמר לי "שלמה תחזור אחרי פסח לישיבה"
וי וי חבל דאבדין ולא… "וי להאי שופרא דבלי מארעא"
שמליץ יושר עלנו אמן
ת.נ.צ.ב.ה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *