זה מה שלמד על בשרו צעיר שהגיע ל'טרם' עם "כאבי שיניים" • "בעיות בלב בחלק לא מבוטל מהמקרים אינם מגיעים עם תסמינים קלאסיים של כאבים בחזה. הקשבה למטופל ויכולת לדלות פרטי מידע שאולי המטופל לא חושב שהם רלוונטיים, חשובים מאוד"

שום דבר לא הכין צעיר בן 35 לדרמה הרפואית; הצעיר הגיע למיון 'טרם' כשהוא מתלונן על כאבים בידו בימים האחרונים. לדברי הצעיר הכאבים לא היו דרמטיים במיוחד, אבל נמשכו במשך מספר ימים.

עם הגיעו ולאחר לקיחת מדדים ראשוניים תשאל הצוות הרפואי את הצעיר ולשאלת אנשי הצוות הרפואי האם אין כאבים כל שהם אחרים בגוף אולי גם כאלו שלא קשורים ליד, השיב הצעיר כי אכן בימים האחרונים חש בשיניו הצדדיות כאבים, אולם לא קישר בין הדברים.

אנשי הצוות הרפואי חשדו, חרף גילו הצעיר, כי מדובר באירוע על רקע לבבי, ועל כן ביצעו לצעיר בדיקת אק"ג ובדיקת דם טרופונין. מייד עם ביצוע הבדיקות גילה הצוות הרפואי כי הצעיר סובל מהתקף לב,  והזמין אמבולנס מד"א לפינוי הצעיר להמשך טיפול בבית החולים.

ד"ר וולרי פיכמן מנהל רפואי של מיון 'טרם' באשקלון אומר כי "בעיות בלב בחלק לא מבוטל מהמקרים אינם מגיעים עם תסמינים קלאסיים של כאבים בחזה. הקשבה למטופל ויכולת לדלות פרטי מידע שאולי המטופל לא חושב שהם רלוונטיים, חשובים מאוד. אני שמח שהצוות פעל במקצועיות זיהה שמדובר במקרה מורכב ונדיר והגיע לאבחנה הנכונה".