לאחר שיחת הטלפון שקיים עם יו"ר הרשות אבו מאזן והזמנתו לביקור בבית הלבן, מסמן נשיא ארה"ב את היעד הבא - ועידת שלום אזורית בהשתתפות מצרים, ירדן וסעודיה • בישראל מבהירים כי מדובר ביוזמה שאינה מוכרת

לאחר שקיים שיחת טלפון עם יו"ר הרשות הפלסטינית ואף הזמין אותו לביקור בבית הלבן, מסמן נשיא ארה"ב את היעד הבא, קיום ועידת שלום אזורית במצרים או ירדן.

גורמים בבית הלבן מסרו, כי במידה ולאחר הפגישה עם אבו מאזן יזהה טראמפ נכונות פלסטינית לשוב לשולחן המו"מ, הרי שהצעד הבא יהיה קיום 'ועידת שלום' אזורית באחת ממדינות האזור, מצרים או ירדן המקיימים קשרים דיפלומטיים עם ישראל, כאשר לראשונה תבוא לידי ביטוי בפומבי התקרבותה של סעודיה לישראל וארה"ב באמצעות השתתפותה בועידה.

הגורמים הוסיפו כי במידה ויובשלו התנאים ופסגה כזו אכן תצא אל הפועל, הרי שהנשיא טראמפ עצמו ישקול לבקר במזרח התיכון וליטול חלק בועידה.

כזכור, בשבועות האחרונים נחשפו דבר קיומם של מגעים ישראלים – פלסטינים מתקדמים שנערכו בחשאי במצרים בהשתתפות מלך ירדן ובתיווכו של שר החוץ האמריקני לשעבר ג'ון קרי, שבמהלכם דנו הצדדים על אפשרות לפתרון אזורי כולל שבמרכזו יחסיה של ישראל עם העולם המוסלמי.

בישראל אומרים כי לא שמעו על היוזמה והיא אינה מוכרת.