היסטוריה בהייטק הישראלי: אינטל רוכשת את מובילאיי בסכום חסר תקדים

ענקית השבבים הבינלאומית תרכוש את החברה הישראלית המתמחה בשוק הרכב האוטונומי ב-15 מיליארד דולר - הסכום הגבוה ביותר שבו נרכשה חברה ישראלית אי פעם • מנכ"ל אינטל: "צעד גדול עבור תעשיית הרכב והצרכנים"

העסקה הגדולה בתולדות ההיי-טק הישראלי: היום פרסמו החברות אינטל ו"מובילאיי" הודעה משותפת בה הן מבשרות על הגעה להסכם עקרוני לפיו ענקית השבבים תרכוש את מניות חברת מובילאיי, שמפתחת טכנולוגיה עבור כלי רכב אוטונומיים.

סכום העסקה: 15 מיליארד דולר.

יצוין כי העיתון 'דה מרקר' חשף ראשונה את דבר העסקה המתבשלת בין השתים.

בריאן קרזניץ, מנכ"ל אינטל, אמר: "רכישה זו היא צעד גדול הן בעבור בעלי המניות שלנו, והן עבור תעשיית הרכב והצרכנים. אינטל מספקת טכנולוגיות מכוננות עבור נהיגה אוטונומית, הכוללות ניתובו של הרכב וקבלת החלטות נהיגה בזמן אמת. מובילאיי מביאה את יכולת הראייה הממוחשבת הטובה ביותר בתעשיית הרכב בנוסף למומנטום החזק שלה בשוק יצרניות הרכב וספקיהן. יחד, נוכל להאיץ את עתיד הנהיגה האוטונומית בביצועים משופרים של פתרונות ענן-לרכב (cloud-to-car), בעלות פחותה ליצרניות הרכב״".

זיו אבירם, נשיא ומנכ"ל מובילאיי, מסר: "אנו צופים כי הצמיחה לעבר נהיגה אוטונומית תהיה מהפכנית. היא תספק לצרכנים אפשרויות תחבורה בטוחות, גמישות יותר ובעלות פחותה, ותגדיל את ההזדמנויות למודלים עסקיים עבור לקוחותינו, יצרניות הרכב. על ידי צירוף התשתיות והמשאבים שלנו, אנו יכולים לשדרג ולהאיץ את הידע המשותף שלנו בתחומים של מיפוי, נהיגה וירטואלית, סימולטורים, פיתוח תוכנה, חומרה, מרכזי נתונים ופלטפורמות מיחשוב עתיר ביצועים. יחד, אנו נספק הצעה איכותית ואטרקטיבית עבור תעשיית הרכב".

2 תגובות

פשוט כסף לפח, רכב אוטונומי שמוטונמי, שיקנו עם הכסף כמה דירות וגגות בירושלים,

תודה לה'. וכל הכבוד לפרופ' אמנון שעשוע מייסד מובילאיי שהתעקש שהחברה תישאר בארץ

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *