הבית היהודי – נתנגד לדחיית חוק סיפוח מעלה אדומים בשלושה חודשים

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן פנה לשרת המשפטים שקד העומדת בראש ועדת החוקה ודרש ממנה להביא לדחיית חוק הסיפוח של ח"כ סמוטריץ' בשלושה חודשים - אלא שזו הבהירה כי אין בכוונת המפלגה להתערב בעמדותיו של סמוטריץ'

החוק להחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים אותו יוזם ומקדם ח"כ בצלאל סמוטריץ' מ'הבית היהודי' עשוי להביא לפתחו של עימות חדש בין בנט לנתניהו.

בימים האחרונים פנה יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן לח"כ סמוטריץ' וביקש ממנו לדחות את ההצבעה על החוק בוועדת השרים לחקיקה, בשלושה חודשים, כאשר זה הביע את התנגדותו לענין פנה ביטן ליושבת ראש ועדת השרים לחקיקה ח"כ שקד וזו השיבה, כי אין בכוונתה לדרוש מסמוטריץ' למשוך את ההצעה וכי מבחינתה לאחר אין ספור דחיות מצד נתניהו, אכן הגיע הזמן שהחוק יעבור.

"אם סמוטריץ' לא יסכים לדחות את הצעת החוק, ראש הממשלה מוזמן להשתמש בזכות הווטו שלו על חוקים שמובאים לוועדת השרים לחקיקה. אם הוא לא רוצה להטיל וטו, החוק יובא להצבעה ויעבור", אומרים גורמים בסביבתה.

במקביל אומר ח"כ סמוטריץ', כי "אין שום הצדקה להסתיר מידידתנו שמעבר לים את התמיכה הציבורית והפוליטית הרחבה בהחלת הריבונות הישראלית על מעלה אדומים תחילה. החוק על סדר היום",

יצויין כי הלילה נועד ראש הממשלה עם שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, לפגישה שהסתיימה כעבור חמש שעות, במהלכו העביר גרינבלט מסר לרה"מ מהנשיא טראמפ כמו"כ השניים דנו בדרכים שונות ליצירת פתרונות קבע מול הפלסטינים.

במהלך היום צפוי גרינבלט לבקר בשטחי הרש"פ ולפגוש את אבו מאזן.

בליכוד מאשימים את הבית היהודי בניסיון להביך את רה"מ אל מול קהל מצביעי הימין ולנסות להציג אותו כמי שמתנגד לסיפוח.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו