לבקשת הליכוד: נדחה הדיון על חוק הריבונות במעלה אדומים

לפי שעה הדחיה היא עד יום ראשון הקרוב, אך ההערכה במערכת הפוליטית שהדיון ימשיך להידחות כל עוד נתניהו לא יגיע להסכמה מול הבית הלבן בסוגיה • סמוטריץ': "מבחינתי הצעת החוק עדיין על השולחן"

הדיון וההצבעה על חוק הסיפוח נדחים שוב: הצעת החוק להחלת הריבונות במעלה אדומים לא תעלה היום (שלישי) לדיון ועדת השרים לחקיקה, ולבקשת ראש הממשלה הדיון נדחה ליום ראשון הקרוב. מי שהעביר את הבקשה הוא יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, והיא התקבלה ללא התנגדות משמעותית מצד 'הבית היהודי' למרות ההצהרות החד משמעיות בנושא.

"מבחינתי הצעת החוק על השולחן. אני משאיר את החוק כל שבוע על השולחן ומעריך שתהיה הזדמנות להעביר אותו. אני מעריך שברגע שהוא יעלה להצבעה הוא יעבור. אף אחד לא יוכל להצביע נגד, אם הוא יעלה, אמר סמוטריץ' לפני זמן קצר.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי בימים האחרונים פנה יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן לח"כ סמוטריץ' וביקש ממנו לדחות את ההצבעה על החוק בוועדת השרים לחקיקה, בשלושה חודשים, כאשר זה הביע את התנגדותו לענין פנה ביטן ליושבת ראש ועדת השרים לחקיקה ח"כ שקד וזו השיבה, כי אין בכוונתה לדרוש מסמוטריץ' למשוך את ההצעה וכי מבחינתה לאחר אין ספור דחיות מצד נתניהו, אכן הגיע הזמן שהחוק יעבור.

"אם סמוטריץ' לא יסכים לדחות את הצעת החוק, ראש הממשלה מוזמן להשתמש בזכות הווטו שלו על חוקים שמובאים לוועדת השרים לחקיקה. אם הוא לא רוצה להטיל וטו, החוק יובא להצבעה ויעבור", אומרים גורמים בסביבתה.

במקביל אומר ח"כ סמוטריץ', כי "אין שום הצדקה להסתיר מידידתנו שמעבר לים את התמיכה הציבורית והפוליטית הרחבה בהחלת הריבונות הישראלית על מעלה אדומים תחילה. החוק על סדר היום",

יצויין כי הלילה נועד ראש הממשלה עם שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, לפגישה שהסתיימה כעבור חמש שעות, במהלכו העביר גרינבלט מסר לרה"מ מהנשיא טראמפ כמו"כ השניים דנו בדרכים שונות ליצירת פתרונות קבע מול הפלסטינים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו