הרשתות מנצלות אותנו? סל הקניות לפסח התייקר בממוצע ב-4.3% בשנה

אם בודקים את מחירי סל הקניות לפסח של השנה לעומת שנה שעברה, כמעט בכל הרשתות המחיר קפץ ב-4.3% בממוצע, וישנן גם רשתות בהן נרשמה עליית מחירים משמעותית של 7% ו-8% • כנסו לרשימת הרשתות שייקרו מחירים משמעותית

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

אמנם פסח יחול רק בעוד כחודש, אבל מבדיקה שערכו במועצה לצרכנות על אותו סל מוצרים לתקופה המקבילה אשתקד, כמעט כל הרשתות העלו את המחירים בממוצע. מחסני להב היחידה בה המחירים ירדו. ביינות ביתן המחירים לא השתנו. שיא העלאה: שפורסל דיל ומגה בעיר.

האם המשכורת שלכם עלתה מאפריל האחרון ועד היום? אצל רוב הצרכנים סביר להניח שלא, אבל אם בודקים את מחירי סל פסח של השנה לעומת שנה שעברה כמעט בכל הרשתות המחיר קפץ ב 4.3% בממוצע וישנם כמובן רשתות בהן נרשמה עליה משמעותית של 7 ו-8 אחוזים.

לצורך הבדיקה חזרנו אל אותו סל בדיוק ואותם מוצרים בדיוק, אחד לאחד, שאותם בדקנו בשנה שעברה כחודש לפני פסח ב-4 באפריל 2016. בסל אותו בדקנו היה סל מורחב שהכיל 66 מוצרים מכל הבא ליד: ירקות, פירות, מוצרי ניקיון, טואלטיקה, שימורים, סוגי בשר ודגים, גבינות וכמובן מוצרים לפסח.

הנתונים בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

נתחיל עם התוצאות החיוביות ואין הרבה כאלו. מחסני להב היא הרשת היחיד בה נרשמה ירידת מחירים. בעוד שהסל בשנה שעברה עמד על 963 ש"ח בממוצע – השנה הוא עמד על 935 ש"ח בממוצע, ירידה נאה ומרשימה של שלושה אחוזים. עוד שווה לציין לטובה את רשת יינות ביתן. הסל שנה שעברה ושל השנה עמד על אותו מחיר, ללא שינוי, כ-900 ש"ח בממוצע.

אלא שחוץ משתי הרשתות הללו בכל שאר הרשתות נרשמו עליות מחירים. ברשת שופרסל דיל עומד הסל השנה על מחיר ממוצע של 949 ש"ח, לעומת השנה שעברה אז היה המחיר 876 ש"ח בממוצע, פער של 8 אחוזים. אותו פער נרשם גם בסניפי מגה בעיר. ברשת ויקטורי עומד הפער על 57 ש"ח בממוצע המהווים 7 אחוזים. באושר עד התייקר הסל בשישה אחוזים.

ומה אצל רמי לוי? גם שם נרשמה עליית מחירים, אולם חשוב לציין כי על אף העלייה – הסל של רמי לוי הוא עדיין הסל הזול ביותר לפסח. בעוד שבשנה שעברה עלה הסל 804 ש"ח בממוצע – השנה הוא עומד כבר על 848 ש"ח בממוצע, פער של 44 ש"ח שהם חמישה אחוזים. כפי שניתן להתרשם מהטבלה, עדיין עלות הסל של השנה זולה מעלות כל הסלים מהשנה שעברה.

עוד רשתות בהם נרשמה עלייה: שופרסל שלי – חמישה אחוזים, חמי חינם – ארבע אחוזים, יוחננוף – שלושה אחוזים, יש חסד – ארבעה אחוזים ושוק העיר – שישה אחוזים.

semel1_130317

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell