במרכז 'הגיבושון' לחברי הקואליציה אמש עמד משבר תאגיד השידור הציבורי כאשר ראש הממשלה פנה בנאומו לשר כחלון בבקשה "להחזיר את הגלגל לאחור" • כחלון לא נשאר חייב והבוקר הוא מעלה את רף ההתבטאויות בענין

אמש נערך ערב גיבוש (הגיבושון) לחברי הקואליציה, כשלמרות הטייטל המאחד, התגלעו בו חילוקי דעות ומתחים חריפים. יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, אמנם נשמע אופטימי באשר לעתידה של הממשלה, אך בגיזרת נתניהו-כחלון המצב נפיץ מאי פעם.

במהלך נאומו פנה ראש הממשלה לכחלון וביקש ממנו לדחות את פתיחת התאגיד בחצי שנה נוספת. "צריך לקחת הפוגה של חצי שנה, זה ראוי וזה הכרחי", אמר נתניהו והוסיף: "אני רוצה להגיד לכם בגלוי – ההחלטה להקים את תאגיד השידור הציבורי התקבלה בממשלה הקודמת, היא לא התקבלה בממשלה הזאת. ואני הייתי ראש הממשלה ואני אומר לכם, אני נושא באחריות, בסוף, על החלטה שאני אומר לכם ביושר – החלטה שגויה. ורצינו לתקן אותה, כי אפשר לעשות שגיאות ואפשר גם לתקן אותן".

לדבריו, "לצערי לא הגענו להסכמות. אני אומר את זה לאלה שמפגינים בחוץ. מפגינים שם עובדי רשות השידור. גם שגיאה אפשר לתקן, זה לא מאוחר מדי".

כחלון מצידו לא נשאר חייב והבהיר כי הדבר לא בא בחשבון מבחינתו. הוא אף תדרך כתבים נגד נתניהו ועדכן אותם בכך שאמר לרה"מ לאחרונה: "השידור הציבורי לא מעניין אותך, רק שליטה מעניינת אותך. כשיש הצלחות אתה מגיע ולוקח קרדיט, בכשלונות אתה בורח".

הבוקר, במהלך אירוע של 'קרן הידידות' התייחס כחלון למשבר ואמר: "איך אומרים החבר'ה? נתניהו וכחלון כבר לא…יש מתחים, ממשלתו הקודמת אמרה דברים נוראים על עובדי רשות השידור".