שר הביטחון הכריז על "הקרן הלאומית הפלסטינית" כעל ארגון טרור ועורר את זעם הרשות שמזהירה כי מדובר בהפרה בוטה של הסכמי אוסלו • "הקרן משמשת כזרוע הכלכלית של אש"ף ופועלת תחת פיקוח בינלאומי" טוענים ברשות

שר הביטחון אביגדור ליברמן הכריז אמש על "הקרן הלאומית הפלסטינית" המשמשת כ"משרד האוצר" של אש"ף, כעל ארגון טרור. ליברמן מאשים כי הקרן מממנת באופן עקבי פעולות טרור וכן מעודדת פעולות שכאלה על ידי העברתה כמידי חודש בחודשו כספים עבור בני משפחות המחבלים הכלואים בישראל, ע"י הענקת תמיכה חודשית למשפחות שיקיריהן נהרגו בפעולות טרור שביצעו נגד אזרחים ישראלים.

בהודעה שהתפרסמה מטעם לשכת שר הביטחון נאמר, כי "גורמי הביטחון ימשיכו לפעול בתקיפות כנגד כל גוף התומך בפעילות טרור כנגד מדינת ישראל ובמבצעיה".

ברשות כאמור זועמים על הצעד ומזהירים כי הכרזת שר הביטחון מהווה הפרה בוטה מצדה של ישראל של הסכמי אוסלו ובהודעה שפרסמה הרשות הובהר, כי הקרן, המשמשת כזרוע הכלכלית של אש"ף, פועלת תחת פיקוח בינלאומי.

במקביל פרסמה לשכתו של אבו מאזן הודעת גינוי לצעד בה נאמר, כי הרש"פ דוחה את ההחלטה על הסף, ותובעת מממשלת ישראל ."לטפל בעניין ולחזור בה מאותה החלטה משום שמדובר בצעד שיוביל לפירוק מערכת היחסים המשפטית וההסכמים עם ישראל".

בהודעה נאמר עוד, כי "הקרן הלאומית", הינה אחד ממוסדות אש"ף הפועלים לפי הסכמים החתומים בין ישראל לרשות, המכירים בארגון אש"ף כנציגו הרשמי של העם הפלסטיני, והיא פועלת על פי פרמטרים בינלאומיים ובשקיפות מלאה ופיקוח בינלאומי.

"החלטת ליברמן מבקשת לנסות ולחבל בניסיונות הנשיא טראמפ לקדם מחדש את תהליך השלום בין הצדדים".

גם ירדן פרסמה הודעה בה היא מזהירה מפני החלטת שר הביטחון לשלול את ההכרה ב"קרן" הפלסטינית.