דרמה פוליטית: נתניהו חזר בו מההסכמות עם כחלון • "אם צריך נלך לבחירות"

רה"מ טורף הערב את הקלפים ומודיע: "שיניתי את דעתי בעקבות פגישה שקיימתי עם עובדי רשות השידור" • מוקדם יותר איים ביטן: "ההתנהלות של 'הבית היהודי' ו'כולנו' לא מותירה לנתניהו ברירה. יש סיכוי טוב שנלך לבחירות"
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

דווקא לאחר שהיה נראה שהמשבר הפוליטי מאחורינו טורף הערב רה"מ את הקלפים וחוזר בו מההסכמות בנושא תאגיד השידור הציבורי.

מי שהודיע על כך הוא יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, שאמר בראיון לערוץ 2: "ראש הממשלה חזר בו מההסכמות עם שר האוצר כחלון לגבי התאגיד". לדברי ביטן, "אם יימשך המצב שינסו לכפות עלינו עמדות שאנחנו לא רוצים, יכול להיות שנלך לבחירות…הליכוד מוביל את הקואליציה ואת הממשלה, אנחנו 30 מנדטים. אי אפשר שכל הזמן יבואו אלינו בדרישות ויכפו עלינו את האג'נדות שלהם, מבלי שיכבדו את דעתנו".

עוד טען ביטן: "זה שהקמנו את התאגיד בממשלה הקודמת זה נכון. זה שאנחנו לא רוצים את התאגיד זה גם נכון. אנחנו מצפים מהשותפים שלנו לקואליציה לא לומר ש'בלעדינו אי אפשר'. אנחנו מצפים מכחלון שיתייצב לימיננו כמו שאנחנו מתייצבים לימינו".

מאוחר יותר פרסם נתניהו הודעה רשמית בה נאמר: "שיניתי את דעתי בעקבות פגישה שקיימתי אתמול עם עובדי רשות השידור. בפגישה שמעתי סיפורים קורעי לב על עובדים מנוסים ומסורים שנשלחים הביתה בגלל התאגיד. כמו כן התברר בפגישה שבניגוד לנתונים של משרד האוצר, עלות המשך הפעלת רשות השידור זולה בעשרות מיליוני שקלים מעלותו של התאגיד. אז בשביל מה צריך את התאגיד?"

כזכור, ביום חמישי דיווחנו כי ראש הממשלה ושר האוצר סיכמו שתאגיד השידור הציבורי יעלה לאוויר כמתוכנן ולא ידחה בחצי שנה נוספת כפי שביקש נתניהו.

במקביל – ובמידה מסויימת בתמורה – לכך סיכמו ראשי סיעות הקואליציה על תמיכה בחוק הפיקוח על כלי התקשורת אותו מנסחים בימים אלו אנשי רה"מ. מדובר בחוק שנוי במחלוקת ומן הסתם על תוכנו והיקפו יינטשו וויכוחים רבים בתוך הקואליציה, כך שבמובן הזה עוד משברים רבים לפנינו.

כאמור, כעת חוזר בו נתניהו מהסיכומים ויהיה מענין לראות כיצד יגיב כחלון להתפתחות.

דרעי כבר לא אופטימי: "אם לא יתעשתו – נלך לבחירות"

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן