בצל המשבר עם 'כולנו', מתפתחת חזית נוספת מול המפלגות החרדיות. הרקע: "הפגישות וההתייעצויות שקיים רה"מ במהלך השבת עם שרים בכירים בליכוד" • נתניהו ניסה לתרץ: "השרים באו אלי, אני עצמי לא מחלל שבת. זה לא יחזור על עצמו"

גם המפלגות החרדיות זועמות על ראש הממשלה: בצל הדרמה הפוליטית והקרע בין נתניהו לכחלון, הביעו הערב (מוצ"ש) הנציגים החרדים מחאה חריפה באזני רה"מ על התנהלותו. הרקע: פגישות והתייעצויות שהוא קיים במהלך השבת עם בכירי הליכוד. פגישות שלאחריהן הוחלט לחזור בו מההבנות מול כחלון בנושא התאגיד.

יו״ר ש״ס השר דרעי שוחח הערב עם נתניהו ואמר לו: ״לא מדובר בנושא שהוא פיקוח נפש. לא יתכן שתגרום לחילול שבת בפרהסיה ע״י הממשלה עצמה״. נתניהו השיב כי לא התכוון לחלל את השבת בעצמו וכי הוא מקבל את הדברים. דברים ברוח דומה הוא אמר גם לח"כ משה גפני.

"נדהמתי לשמוע על פגישת ראש הממשלה נתניהו עם כמה משרי הממשלה שנערכה תוך חילול שבת. מדובר בפגיעה חמורה בקדושת השבת ובשינוי לרעה מהסטטוס קוו הנהוג במשך השנים שלא לקיים פעילות רשמית ממשלתית בימי שבת וחג", מסר שר הבריאות, יעקב ליצמן.

ליצמן הוסיף: "השבת הוא יום מנוחה לאומי ובמשך הדורות ידע עם ישראל לשמור על קדושת השבת ולמנוע את חילולה. אני מתכוון לשוחח עם רה"מ עוד הלילה בנושא ולבקש ממנו הבהרות על המקרה החמור".

סגן שר החינוך, מאיר פרוש, אמר: "התנהלותו של נתניהו תוך חילול  השבת עוברת כל גבול. כינוס של שרים בביתו ביום השבת זה חציית קו אדום. נתניהו מאבד את האימון שלנו בו, כאשר הוא מזלזל בכל הקדוש לנו".

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי (ש"ס) הגיב אף הוא ואמר: "השבת נשמרת במשך אלפי שנים ובכל הדורות על ידי עם ישראל, והשבת שומרת עלינו, היא מקור הברכה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמור לשמש כסמל ודוגמא לכל בני העם בהקפדה על שמירת שבת במרחב הציבורי, וחבל שפגישות שכאלו נערכות בפרהסיה בשבת"

דרמה פוליטית: נתניהו חזר בו מההסכמות עם כחלון • "אם צריך נלך לבחירות"