סדקים בליכוד • כץ וגליק נגד נתניהו: "לא הולכים לבחירות על דבר כזה"

בכירים במפלגת השלטון זועמים מאוד על התנהלותו של רה"מ. בעוד רובם מעדיפים לשתוק, מבקר הבוקר שר התחבורה בגלוי את רה"מ: "לא היתה על כך החלטה במפלגה" • וגם: הרצוג מציע לכחלון להקים ממשלה חלופית
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

יו"ר האופוזיציה ח"כ בוז'י הרצוג קורא הבוקר ליו"ר 'כולנו' השר משה כחלון, לפרוש לאלתר מהממשלה ולסייע בהקמת ממשלה חלופית בראשותו, "אני קורא למשה כחלון להתפטר מהממשלה ולבוא למהלך מהיר של הקמת ממשלה חלופית". אמר.

בראיון לגל"צ האשים הרצוג, כי "הצפון מתלקח, הדרום מתקלח ונתניהו שבוי באובססיה לנושא אחד – התקשורת" – "אנו מוכנים לבחירות, אבל פועלים להחלפת רה"מ גם בכנסת זו. ספרתי לפחות 61 ח"כים שישמחו שהוא ילך הביתה", אמר יו"ר האופוזיציה.

אמש זמן קצר לאחר פרוץ המשבר שהחל עם הודעתו של יו"ר הקואליציה ח"כ ביטן על חזרתו של נתניהו מההבנות שהושגו עם כחלון בנושא התאגיד, קיימו השניים, הרצוג וכחלון שיחת טלפון בו דנו באפשרות פרישתו של כחלון מהממשלה והקמת ממשלה חלופית.

בהודעה שפרסם זמן קצר אחר כך ח"כ הרצוג נאמר, כי "המחנ״צ בראשותי ישתף פעולה עם גוש ציוני מתון, חברתי ואחראי להחלפתו של רה״מ. ננהל מגעים לתמיכה רחבה לאי אמון קונסטרוקטיבי בתוך הכנסת הזו".

במקביל הודיע ח"כ עמיר פרץ כי בכוונתו להניח במהלך השבוע הקרוב, הצעת חוק לפיזור הכנסת ולהקדמת הבחירות. לדבריו, "משחק ההישרדות הפרטי של נתניהו הוא הדבר היחיד המעסיק אותו כיום״. גם סיעת 'מרצ' הודיעה כי בכוונתה להעלות השבוע הצעה לפיזור הכנסת, בתקווה ש'כולנו' יצטרפו להצבעה ויתמכו בחוק.

מנגד, בליכוד משדרים לחץ ומבהירים כי מהלך של הקדמת הבחירות אינו על הפרק. השר ישראל כץ העריך הבוקר שבניגוד לשיח הרווח מאז ליל אמש, הרי שהבחירות לא יוקדמו בטווח הנראה לעין, "אין בממשלה חילוקי דעות על נושאים מהותיים. על מחלוקת תקשורתית לא הולכים לבחירות", הוא הוסיף, כי "אווירת הבחירות איננה במקומה – לא הייתה שום החלטה במפלגה בנושאים האלה".

דברים ברוח דומה כתב הבוקר גם ח"כ יהודה גליק.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הצטרף אף הוא לדברים. "בחירות זה הדבר האחרון שצריך עכשיו, לא ברור למה לפרק את הקואליציה", הוא אומר.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן