בהתאם לעסקת הטיעון: באסל גטאס התפטר מהכנסת

הח"כ שמואשם בעבירות ביטחוניות חמורות יצא בזול עם התפטרות מהכנסת ועונש מאסר של שנתיים בלבד

ברוך שפטרנו: ח"כ בסאל גטאס מהרשימה המשותפת הגיש כעת את התפטרותו מהכנסת ויתחיל לרצות בקרוב את עונש המאסר שנגזר עליו במסגרת הסדר הטיעון: שנתיים בפועל.

WhatsApp Image 2017-03-19 at 11.06.04

כזכור, במסיבת עיתונאים שכינס ביום שישי טען גטאס: "מהרגעים הראשונים שיצאתי מכלא קציעות ועד ימים אלו אני נתון למסע הסתה פוגעני וגזעני הכולל הפרחת מידע שמייצר אווירה לפיה ביצעתי עבירות ביטחוניות חמורות. בעקבות זאת המערכת השלטונית עברה קווים אדומים.

אני פעיל פוליטי וציבורי. מעל 45 שנה הקדשתי למאבק של העם שלי נגד הכיבוש והעושק, חרף האמונה המרכזית שלי שלכל עם עומדת הזכות הבלתי מעורערת להיאבק למען החופש שלו. זו הייתה דרכי מאז ומעולם. מאז שנבחרתי לכנסת ה-13 התעסקתי בסוגיית האסירים הביטחוניים. אנו לא עושים הרבה למענם בסך הכל מבקרים אצלם ושומעים על הבעיות בהן הם נתקלים ומנסים לטפל בתלונות שקיבלנו מול גורמי שב"ס והשר האחראי. נחשפתי לעוול ולתנאים הבלתי אנושיים עד כדי התעללות שהיא בניגוד לחוק הבינלאומי.

תוך כדי השימוע אצל היועמ"ש בצמרת הפרקליטות בחנו עורכי הדין שלי את הנכונות להגיע להסדר טיעון ולאחר שיחות ארוכות חתמנו על הסדר הכולל אישום שונה מהותית ונטול עונשים ביטחוניים. לאחר התייעצויות עם עורכי הדין שלי, עם היועצים, עם בני המשפחה והחברים ולאחר שלקחתי בחשבון שיש נוספים שטובתם חשובה לי החלטתי לקבל את ההסדר של שנתיים מאסר והתפטרות מהכנסת. אני מקווה שסבלי לא יהיה לשווא ושהסבל שעוברים העצורים הביטחוניים ייגמר".

תיעוד דרמטי: גטאס מעביר טלפונים ניידים למחבל בכלא

2 תגובות

ימח שמו ושם זכרו לעד ולנצח נצחים

גם אני מצטרף. ימח שמו ושם זכר כל חבריו ושותפיו בכנסת לעד ולנצח נצחים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *