ראש הסגל יואב הורוביץ והיועץ המדיני יונתן שכטר יפגשו עם השגריר רון דרמר, שמנהל שיחות עם שליח טראמפ למשא ומתן ג'ייסון גרינבלט במטרה להגיע להבנות במספר נושאים, ובהם הבנייה בהתנחלויות באופן שכולם "יוכלו לחיות עם זה".

נתניהו שלח לוושינגטון את ראש הסגל שלו יואב הורוביץ ואת יועצו המדיני יונתן שכטר שם הם יצטרפו לשיחות שמקיים שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר יחד עם השליח האמריקאי ג'ייסון גרינבלט בניסיון להגיע להבנות במגוון נושאים ביניהם המשך הבנייה ברחבי יהודה שומרון.

גרינבלט ודרמר עומדים בראש הצוותים שהקימו טראמפ ונתניהו בניסיון להגיע להבנה על המשך הבנייה בהתנחלויות. ישראל מבקשת לאפשר לה לבנות בתחום השיפוט המוניציפאלי שמהווה 8 עד 10 אחוז משטחי הגדה. האמריקנים מתנגדים ומסכימים לבנייה בתחומי השטח הבנוי (הקו הכחול) וגם מבקשים לגבש מנגנון תיאום בנוגע להכרזות הבנייה הישראליות, היקפן, עיתוי הפרסום וכדומה, כדי שלא להביך את ממשל טראמפ.

ראש הסגל יואב הורביץ יצא יחד עם היועץ המדיני יונתן שכטר ומשפטנים ממשרד ראש הממשלה, בשיחות תעלה גם הבטחת ראש הממשלה לתושבי עמונה להקים עבורם ישוב חדש.

כזכור ביום חמישי נועד יועצו של נשיא ארצות הברית לענייני משא ומתן בינלאומיים, ג'ייסון גרינבלט, עם יוסי דגן ועודד רביבי, ראשי המועצות אפרת ושומרון.

דגן פרס בפניו מפה של ההתיישבות. גרינבלט שמע מראשי ההתיישבות על חששם מעוד הקפאה של הבנייה בהתנחלויות ומבקשים מטראמפ להפסיק את הגזרות שפגעו בזכויות האדם הבסיסיות של חצי מיליון אזרחים ביהודה ושומרון ולאפשר להם לבנות ללא חסמים.

"השיחה הזו היא בהחלט צעד חשוב", אמר דגן, "אנחנו מאוד מכבדים את טראמפ ואת הממשל החדש ושמחים שיש ממשל אוהד ופתוח ושנוצר דיאלוג".

לראשונה בהסטוריה: שליחו של טראמפ נפגש עם ראשי יש"ע