בקואליציה מעריכים: "המשבר לקראת סיום – לא הולכים לבחירות בשל תאגיד"

בפגישה שהתקיימה הלילה בין מנכ"ל האוצר והשר לוין, הועלו מספר הצעות, ביניהם, החלפת כל ראשי התאגיד וכן קליטת חלק מעובדי רשות השידור במגזר הציבורי • ביטן: בחירות יהיו, אם הליכוד לא יוכל להשפיע כמו שהוא חושב שהוא יכול להשפיע"
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

על רקע המשבר הקואליציוני שפרץ בשל הודעת רה"מ כי הוא חוזר בו מההבנות שהושגו עם שר האוצר כחלון בענין התאגיד, ובעקבות כדור השלג שהחל להתגלגל ביממה האחרונה על רקע איומיו של נתניהו כי לא יהסס ללכת לבחירות סביב הענין, נראה כי בקואליציה יש מי שעושים ביממה האחרונה שעות נוספות בניסיון ליישר את ההדורים ולהשיב את השקט והאחווה בין המרכיבים השונים.

במהלך הלילה התקיימה פגישה בין מנכ"ל משרד האוצר והשר יריב לוין במטרה להביא לסיום המשבר, בסיום הפגישה דיווחו הצדדים על אווירה חיובים ועל רצון משותף להביא לסיום המשבר.

השניים דנו במספר הצעות שהועלו, ביניהם, החלפת כל ראשי התאגיד וכן קליטת חלק גדול מעובדי רשות השידור במגזר הציבורי. סוכם כי הצוות שיגבש את ההסכם יכלול את מנכל"י משרדי האוצר והתקשורת.

במקביל קיימו הלילה פגישה בענין גם יו"ר הקואליציה וראש המטה של כחלון נדב שיינברגר.

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן העריך הבוקר, כי "המשבר יסתיים ביממה הקרובה, וכי הבחירות לא יהיו על העניין הזה". יחד עם זאת הזהיר, כי "בחירות יהיו, אם הליכוד לא יוכל להשפיע כמו שהוא חושב שהוא יכול להשפיע".

שר החינוך נפתלי בנט העריך הבוקר כי מדובר במשבר פתיר, "כולנו מצפים לסיום רגוע למשבר, אני מאוד אופטימי".

לדבריו, ראש הממשלה בוודאי לא ירצה להוביל את מדינת ישראל לבחירות מוקדמות בשל משבר ה'תאגיד'. וחזר על הצעתו כפי שנמסרה אמש ולפיו, הסכם הפשרה בין נתניהו לכחלון, יכלול הקמת מנגנון או מועצת על לכל כלי התקשורת".

יושב ראש ש"ס אריה דרעי קרא לזמן פגישה דחופה עם כלל מרכיבי הקואליציה ליום חמישי הקרוב, עם שובו של רה"מ מביקורו בסין. דרעי דורש כי בפגישה יידונו כלל הבעיות המעיבות על השקט והשלווה בממשלה, "מבניית היישוב החדש עבור מתיישבי עמונה ועד המשבר מול ליברמן בפרשת המכינה בעלי".

ב'ישראל היום' דווח, כי "גם אם המשבר הנוכחי לא יגלוש בסופו של דבר לבחירות מוקדמות, הרי שהוא בוודאי יוביל ל'סדר יום חדש בקואליציה ולכך שחברי הסיעות יפסיקו לאיים זו על זו".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן